У Києві здають в оренду колишній Генеральний секретаріат УНР та офіс Терещенка

Будинок на розі бул. Тараса Шевченка і Чикаленка (Пушкінської) відомий, як місце, де свого часу засідав Генштаб армії УНР, тепер, щоправда, споруду було надбудовано, і вона втратила первісний історичний вигляд та цінність

Оренда комерційної нерухомості центр Києва
Завдяки "центральному" розташуванню орендна ставка чимала, власник бажає 66,2 тис доларів на місяць

У Києві здають в оренду офісну будівлю, що міститься у колишньому особняку родини Шпаковських, а у 1917-1918 роках - Генеральний секретаріат УНР. Приміщення було надбудоване і з двоповерхового перетворилося на шестиповерхове - відтак, архітектурну та історичну цінність його втрачено. Втім, це - чудова офісна будівля на більше, ніж 5 тисяч "квадратів", а розташування - на перетині бульвару Тараса Шевченка і Євгена Чикаленка (колишня Пушкінська) робить його перлиною столичної комерційної нерухомості.

Оголошення про здачу офісних приміщень в оренду було днями виставлено на профільних майданчиках з нерухомості. Площа шестиповерхової будівлі складає 5091 кв.м, кожен поверх має приблизно 600 "квадратів", зазначають ріелтори. Є ще мансардна надбудова (про неї в оголошенні чомусь ані слова - можливо, вона не здається в оренду). Бізнес-центр розташований на перетині двох центральних вулиць, бульвару Тараса Шевченка і вул. Євгена Чикаленка (Пушкінської) у середмісті, просто навпроти готелю Прем'єр-Палас.

Завдяки "центральному" розташуванню орендна ставка чимала. Власники бажають отримувати від орендарів 2,7 млн грн на місяць (або 66,2 тис. доларів). Це становить 537 грн/1 кв.м, досить приваблива ціна, як для середмістя Києва. До речі, всередині є не лише непоганий ремонт, а й сяке-таке меблювання - відтак, компанії (банку, установі), що орендує будинок, достатньо буде завезти всередину найпотрібніші меблі.

Прибутковий будинок, готель, генштаб

Будинок, "на основі" якого звели офісну багатоповерхівку, має славетну історію. Його збудували у 1844-1845 рр., спочатку кімнати в ньому здавав тодішній забудовник, чиновник Іван Петров, потім - козелецький купець Д. Водоп'янов, вже як готель. Пізніше в будинку орендував приміщення київський Університет св. Володимира, як гуртожиток для незаможних студентів. Також є згадки про те, що будинок використовував під свою контору Нікола Терещенко - старший син засновника династії сахарозаводчиків Артемія Терещенка.

Вже 1917 року будинок реквізувала Українська Центральна Рада. У ньому містився Український генеральний військовий штаб (тобто, "Міноборони УНР" і управління цілою армією). За радянських часів тут розміщувався санітарно-педагогічний інститут, Всеукраїнський державний інститут гігієни виховання, інститут патології та гігієни праці, Управління в справах мистецтв тощо.

На початках незалежності будинок передали "Держгіртехнагляду" - комітетом, що стежив за безпекою ведення робіт на промисловості й особливо у шахтах. Його правонаступник, Держкомітет по нагляду за охороною праці, вже 1993 року отримав дозвіл на реконструкцію будинку, і 1996 року фірма "Київархпроєкт" представила ескіз, який було затверджено. Відтоді будинок було надбудовано, і дуже скоро він перейшов до приватної власності.

Ринок-шайба та "друкарський верстат №1" у країні: що ще можна орендувати у Києві

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що У Києві виставлено в оренду унікальний об'єкт нерухомості, критий ринок-"шайбу", що на вул. Мокрій, 1 у Солом'янському районі. Донедавна всередині працював магазин "Велика кишеня", найближчий до Південного залізничного вокзалу, та ритейлери вирішили з'їхати з приміщення. Тепер воно перебуває у дещо занедбаному стані - щоб описати його, ріелтори вживають евфемізм "потребує косметичного ремонту".

Також ми писали, що 15 серпня 2024-го Фонд держмайна України проведе аукціон щодо оренди приміщень всередині видавничого комплексу "Преса України", що розташоване просто біля ст.м. "Шулявська" у Києві. Загальна площа нерухомості становить 10,4 тис. кв.м, і йдеться про п'ять приміщень всередині комплексу, будиночок охорони та дві площадки, на яких облаштовано автомобільні стоянки. Звучить непогано, але є єдина проблема: за умовами розпорядника майна, використовувати його можна лише за прямим призначенням - тобто, друкувати книжки чи періодичні видання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube