У Києві з'являться вулиці на честь Вахтанга Кікабідзе та літака Мрія - голосування

Читать на русском

Кияни не стали називати топоніми на честь Шарля де Голля чи Джона Толкіна, натомість обрали імена загиблих в російсько-українській війні та політично репресованих

Читать на русском
Перейменування вулиць Києва
Кияни надали перевагу символу української авіації та грузинському улюбленцю, що підтримав країну під час війни

Кияни не стали називати топоніми на честь Шарля де Голля чи Джона Толкіна, натомість обрали імена загиблих в російсько-українській війні та політично репресованих

У застосунку "Київ Цифровий" завершилось чергове опитування стосовно перейменування низки столичних вулиць. Киянам ставили запитання, які нові назви слід дати кільком міським топонімам. Зокрема, мова про Повітрофлотський проспект, вулиці Булгакова, Огарьова, Туполєва, Червонозаводську, Петра Запорожця, Білгородську, провулок Яблочкова. А також чи слід перейменовувати вулицю Сурикова на честь голови МВС Дениса Монастирського, що загинув у авіакатастрофі в Броварах цьогоріч.

Як повідомляє застосунок "Київ Цифровий", кияни зробили свій вибір на користь нових назв, в тому числі, щодо Дениса Монастирського. Ідею перейменувати вулицю на його честь підтримали 66% жителів столиці, проти висловилися 34%. Втім, це лише одна вулиця - а нові назви обирали для 9 топонімів.

Які назви обрали кияни для вулиць:

  • Повітрофлотський проспект - на просп. Повітряних сил ("за" - 90%);
  • Вулицю Булгакова - на вул. Вахтанга Кікабідзе ("за" 26%, трохи менше - за назву "вул. Карпенка-Карого", 24%);
  • Вул. Петра Запорожця - на вул. Чорних Запорожців (76%);
  • Вул. Туполєва - на вул. Мрії (26%, трохи менше обрало варіант "вул. Академіка Бориса Патона", 16%);
  • Вул. Білгородську - на вул. Василя Овсієнка (27%, варіант "вул. Тараса Бобанича" та "вул. Руслани Писанки" обрали по 17%);
  • Вул. Огарьова - на вул. Олександра Оксанченка (33%, варіант з Карпенком-Карим знову недобрав - 29%);
  • Вул. Червонозаводську - на вул. Олексія Бездольного (36%, варіант "вул. Талліннська" набрав вдвічі менше);
  • Провулок Яблочкова - на пров. Компанійський (28%, трохи менше набрала назва "пров. Анастасії Заславської", 26%).

Програли Джон Толкін та Шарль де Голль

Зазначимо, що за результатами опитування, що провели в "Києві цифровому", можна сказати, що кияни не довірливо ставляться до екзотичних назв. Так, серед варіантів назв, що пропонувалися містянам, були імена Джона Толкіна (автора фентезійної саги "Володар кілець"), президентів США Франкліна Делано Рузвельта та Джеральда Форда. Також не пощастило європейським діячам - лідеру руху Опору у Франції Шарлю де Голлю та німецькому поетові і драматургу Фрідріхові Шіллеру. Фактично, з "екзотики" в назвах обрали лише грузинського актора та співака Вахтанга Кікабідзе та літак "Мрія".

З-поміж варіантів кияни обирали імена політв'язнів та розповсюджувачів самвидаву (Василь Овсієнко) та героїчних захисників-пілотів (льотчик Олександр Оксанченко загинув в лютому 2022-го, лейтенант ЗСУ Олексій Бездольний - в січні 2023-го).

На стінах будинків з'являються QR-коди з поясненнями

Нагадаємо, що чинне опитування було запущено 1 грудня. Впродовж тижня кияни обирали з-поміж кількох десятків варіантів назв. Попередні назви вирішили змінити, оскільки вони були пов'язані з рф або радянським ідеологічним спадком. 

А от про те, чиї саме імена увічнено в назвах вулиць, розповідає новий проєкт київських активістів під назвою "Стріткод". Небайдужі кияни показують усім охочим біографії тих осіб, на чию честь було перейменовано той чи інший топонім, розміщуючи QR-коди на стінах будинків вулиць, що отримали нові назви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.