У Києві виставлять на аукціон будинок у центрі з унікальною літературною історією: подробиці

Читать на русском

У підвальному приміщенні будівлі знаходився Український літературний клуб, де засідали найвідоміші літератори та актори країни початку ХХ сторіччя

Читать на русском
Продаж історичного будинку з аукціону
Активними членкинями Українського клубу були Олена Пчілка та її донька, Леся Українка

У підвальному приміщенні будівлі знаходився Український літературний клуб, де засідали найвідоміші літератори та актори країни початку ХХ сторіччя

Регіональне відділення Фонду держмайна України по Києву оголосило про проведення 8 січня приватизаційного аукціону, на який виставлять унікальну будівлю в районі ст.м. "Золоті Ворота". Стартова ціна складе лише 7,2 млн грн. Учасники зможуть позмагатися за пам'ятку культурної спадщини, де напочатку ХХ століття містилася літературно-художня організація "Український клуб".

Будівля площею 784,8 кв.м. входить до складу активів держпідприємства “Дніпро”. Зазначено основний вид діяльності підприємства - це "оптова торгівля іншими товарами господарського призначення" (йдеться про продаж книжок). Зареєструватись для участі в аукціоні можна до 7 січня 2024 року, торги планують провести 8 січня 2024 року.

Будинок, зведений в середині ХІХ ст., як прибутковий, розташований за адресою вул. Володимирська, 42. Тут напочатку ХХ ст. мешкали російський художник Віктор Васнєцов, знаний меценат Василь Тарновський, театрознавець Всеволод Чаговець.

Власне, "Український клуб" було розташовано у напівпідвальному поверсі, він займав вісім кімнат, а двері до нього вели прямо з вулиці - поряд з теперішніми сходами. Тут засідали і ділилися творчістю Леся Українка та її мати Олена Пчілка, Олександр Олесь, актори Марія Заньковецька, Микола Садовський, а композитор Микола Лисенко, голова "ради старшин" клубу, написав для його відкриття спеціальний твір "На вхідчини".

Садиба Зеленських та будинок Балабухів

Зазначимо, що, як писав Інформатор, у Києві останнім часом погіршилася ситуація із збереженням пересторог щодо історичних будівель. Так, 17 грудня з'явилося відео, на якому видно, як робітники щось демонтують всередині будинку 1890-х років, відомому, як "садиба Зеленських".

А 20 грудня громада почала через суд вимагати від власника будинку Балабухів укласти охоронний договір. Історія садиби відома з кінця XVIII століття та пов'язана з відомою родиною кондитерів. Їх фірмові ласощі – «київське сухе варення» отримали багато міжнародних нагород.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.