У Києві троє людей померли від гарячки Західного Нілу: як вберегтися від небезпечної хвороби

У Києві від гарячки Західного Нілу померли троє людей із 17 інфікованих

Медики
Особливо небезпечна хвороба в Києві

Із початку червня 2024 року у КНП "Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва" перебували 17 пацієнтів із діагнозом гарячка Західного Нілу. На жаль, троє з пацієнтів померли від ускладнень. У КМДА пояснили, що це за небезпечна хвороба, і як вона передається.

Про це повідомили на офіційному порталі Київської міської державної адміністрації. За словами директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург, серед хворих на гарячку Західного Нілу в столиці було 10 чоловіків та 7 жінок. Всі вони проживають в різних районах Києва. Двоє з них - жителі Київської та Черкаської областей. Троє з пацієнтів мали важкі ускладнення (менінгоенцефаліт), і їх, на жаль, врятувати не вдалося. 

Головне джерело та резервуар цієї хвороби це птахи. Йдеться переважно про перелітних птахів, у яких у крові висока концентрація вірусу циркулює від 14 до 200 днів. Передають цей вірус певні види комарів. Вони харчуються кров'ю людини або тварини, а разом з укусом можуть передати хворобу. Також рідко в людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин.   

Хвороба починається з того, що людина відчуває озноб, швидке підвищення температури тіла. Також можливі симптоми інтоксикації. За словами експертки, гарячковий період триває від 2 до 6 днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий. Проте у важких формах можливий розвиток менінгіту або енцефаліту. 

"Специфічної терапії наразі не існує. Лікування симптоматичне. Тож поради звичайні: як і за будь-якого захворювання, при перших його ознаках звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця, повідомляючи йому про всі зміни свого стану. А щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, встановіть удома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягайте речі, що максимально прикривають тіло. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля", - пояснила Валентина Гінзбург. 

Коронавірус у столиці     

Раніше головний державний санітарний лікар Києва Сергій Чувак казав про те, що з кожним тижнем фіксується все більше лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус серед жителів столиці. За словами лікаря, одна з причин - те, що в Києві почастішали повітряні тривоги, а значить - люди частіше йдуть до укриття. Якщо там є хтось із коронавірусом, то він розповсюджує інфекцію.   

"Потрібно звернутися до свого сімейного лікаря і отримувати адекватне лікування до повного одужання. Також дуже важлива вакцинація. Людям потрібно вакцинуватися, щоб унеможливити важкі наслідки хвороби. Від початку року у Києві 59 осіб померли від ускладнень коронавірусної хвороби. Лише за два останні тижні зареєстровано три летальні випадки", - зазначив лікар.   

При цьому в столиці наразі не планують запроваджувати масковий режим, як це було на початку пандемії. 

"Захисні маски зараз передусім потрібні людям, які відчули, що вони захворіли або мають підтверджений діагноз. Аби не розповсюджувати вірусну інфекцію, бажано, щоб такий хворий носив маску, якщо вимушено відвідує місця масового скупчення людей – метро, магазин, транспорт", - пояснив фахівець. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube