У Київській області літня жінка померла від дифтерії, Центр контролю хвороб вивчає її контакти - МОЗ

Читать на русском

Хвора довгий час відмовлялася від обов'язкової госпіталізації та намагалася вилікуватись самотужки, через що отримала фатальні ускладнення

Читать на русском
Дифтерія у Київській області
Хвору госпіталізували напередодні Нового року, проте вже виникли ускладнення, через що видужати та не змогла

Хвора довгий час відмовлялася від обов'язкової госпіталізації та намагалася вилікуватись самотужки, через що отримала фатальні ускладнення

У Київській області 73-річна жінка померла від дифтерії. Хвору госпіталізували ще напередодні Нового року, проте видужати їй не вдалося через тривале самолікування. Наразі фахівці вже встановили коло спілкування померлої, за ними ведеться медичне спостереження.

Як повідомляють у Центрі громадського здоров'я МОЗ України, перший летальний випадок дифтерії у 2024 році стався через небажання хворої звертатись до лікарів та відсутність щеплень. 73-річна жінка, що захворіла на дифтерію, тривалий час намагалася вилікуватися самотужки, втім, самолікування не допомогло, і у хворої виникли ускладнення. Жінку було госпіталізовано, проте врятувати її життя не вдалося.

Фахівці Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели епідеміологічне розслідування летального випадку і з'ясували коло осіб, з якими спілкувалася померла. Це двоє її односельчан та одинадцятеро медпрацівників, як стверджують у ЦГЗ МОЗ України, наразі за всіма ними ведеться медичне спостереження, у можливих носіїв хвороби також відібрали зразки для проведення лабораторного дослідження.

Чим небезпечна дифтерія?

Це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту. Її джерело - хвора людина, чи носій дифтерійної палички. Інкубаційний період захворювання - від 3 до 10 днів.

Найпоширеніші симптоми дифтерії - біль у горлі, лихоманка з підвищеною температурою, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт сірого кольору на мигдалинах, осиплість, а також набряк шиї та збільшення лімфавузлів.

Серед небезпечних ускладнень - блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, міокардит (пошкодження серцевого м'яза), ураження нервової системи, нефрозонефрит та легенева інфекція.

Усі хворі на дифтерію повинні бути госпіталізовані. Запобігти захворюванню можна завдяки вакцинації дітей і ревакцинації дорослих кожні 10 років. Інформатор повідомляв, де і як можна зробити ревакцинацію від дифтерії та правцю.

Кір та скарлатина: які епідемії загрожують киянам

Нагадаємо, в останні дні минулого року Департамент охорони здоров'я КМДА закликав батьків вакцинувати дітей для запобігання спалаху кору. Йдеться про небезпеку епідемії, подібної до тієї, що була 2018 року. Наразі в Україні за 11 місяців зафіксовано в 5 разів більшу цифру захворілих на кір, ніж торік - 55 людей, з них десятеро в столиці.

А у середині листопада у Києві було зафіксовано спалах скарлатини, тож деякі школи перейшли на дистанційне навчання або оголосили карантин. За кілька тижнів до цього в західних областях України були повідомлення про спалах захворюваності на скарлатину. Зокрема, місцеві ЗМІ Івано-Франківщини повідомляли про значний ріст захворюваності з початком осені, в області було зафіксовано більше за 200 випадків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.