Шахраї залучили найманих осіб для роботи в кол-центрі, які телефонували та переконували громадян у необхідності переказу грошей на благодійність
У Києві викрили групу шахраїв, які діяли під виглядом благодійного фонду. Вони розміщували в інтернеті фейкову інформацію про благодійні проєкти. Їм вдалося видурити з громадян близько п’яти мільйонів гривень благодійних внесків. Про це 9 квітня повідомили у столичній поліції.
За даними слідства, фігуранти зареєстрували організацію та під виглядом благодійного фонду видурювали гроші начебто на допомогу дітям. Шахраї залучили найманих осіб для роботи в кол-центрі, які телефонували та переконували громадян у необхідності переказу грошей на благодійність. Крім того, вони розміщували в інтернеті фейкову інформацію про благодійні проєкти. Їм вдалося отримали близько п’яти мільйонів гривень благодійних внесків, які надалі вивели на банківські рахунки та витратили на власні потреби.
Наразі фігурантам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 201-2 (незаконне використання благодійних пожертв, за попередньою змовою групою осіб, з метою отримання прибутку, в особливо великому розмірі, під час воєнного стану) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Онлайн-шопінг з кожним днем набирає популярності серед українських покупців, однак приховує і чимало небезпек. Зокрема, це шахраї, які підстерігають у віртуальному просторі. Не потрапити на гачок при здійсненні покупок онлайн допоможе дотримання правил платіжної безпеки:
Для оплати покупок в інтернеті заведіть окрему банківську картку і поповнюйте її під конкретні покупки. Також переконайтеся, що до ваших карток підключена технологія 3D Secure. Більшість банків підключають її до своїх продуктів автоматично. Але платежі з цією технологією має підтримувати і той інтернет-магазин, на якому ви робите покупку. Окрім цього, не варто здійснювати оплату і вводити реквізити карток, використовуючи публічний Wi-Fi.
Окрім виманювання у вас персональної інформації для подальшого «спустошення» рахунків, шахраї діють і по-іншому – продають вигаданий товар. У цьому випадку їхнє головне завдання - отримати від вас часткову або повну оплату. Після цього зловмисники перестають виходити на зв’язок. З обережністю ставтеся до величезних знижок або пропозицій. Дослідіть ринок, щоб побачити вартість аналогічного товару в інших продавців і зрозуміти загальну цінову політику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.