У Києві продають скрипку часів Наполеонівських війн: який має звук і скільки коштує

Читать на русском

Музичний інструмент з запасників Музею родини Якубовських виставлено на продаж за півмільйона гривень - найцікавіше, що дату виробництва зазначено всередині скрипки

Читать на русском
У Києві продається старовинна скрипка 1812 року
Найцікавіше можна побачити всередині інструменту: там міститься напіввицвілий напис польською мовою

Музичний інструмент з запасників Музею родини Якубовських виставлено на продаж за півмільйона гривень - найцікавіше, що дату виробництва зазначено всередині скрипки

На одному з онлайн-майданчиків Києва виставлено на продаж унікальну старовинну скрипку. Інструмент непогано зберігся і має сертифікат відповідності. А на одній з поверхонь зазначено дату, коли її було виготовлено: 1812 рік.

Скрипку продає Музей родини Якубовських, відомих київських колекціонерів старожитностей та музейних рідкостей. У оголошенні зазначено, що інструмент непогано збережений і придатний для гри на ньому.

"Стара унікальна скрипка, дуже гарний звук. Стан скрипки гарний. Інструмент зберігається в колекції Музею родини Якубовських понад 20 років", - написано у оголошенні про продаж.

Унікальний інструмент продається за півмільйона гривень
Унікальний інструмент продається за півмільйона гривень

Втім, якщо вивчати інструмент прискіпливо, то можна помітити, що лакове покриття на верхній деці дещо витерте. Є коцки і на нижній деці, пошкоджено декоративний завиток над кілками. Також, вірогідно, нещодавно хтось грав на скрипці - це видно зі стану підборідника.

Та найцікавіше можна побачити всередині інструменту: там міститься напіввицвілий напис польською мовою та проставлену дату - 1812 рік. Якщо йдеться про рік виробництва скрипки, то музичному інструменту вже 212 років. Ціна, за якою лот виставлено на продаж, складає 500 тисяч гривень.

Інсталяція "Незламність" та ринок екзотичних тварин

Нагадаємо, днями Інформатор писав про продаж інсталяції під назвою "Незламність 2022", що складається з двох цеглин з бучанських будинків. За художній твір власник хоче отримати 55 тис грн. Саме у такій формі її автор побачив стійкість українського народу. А продавець обіцяє, що кошти, зібрані з продажу художнього твору, підуть на відновлення зруйнованого будинку у Бучі.

Також нещодавно ми розповідали про ринок екзотичних тварин у столиці. Частина з них є дійсно рідкісними, тоді ціни на них починаються від 5-7 тисяч доларів. Втім, більшість - домашні чи одомашнені. Фактично, тримати у неволі можна й диких тварин - проте це потребуватиме створення для них спеціальних умов (для кожної - різних), в іншому разі можна сплатити чималий штраф, від 17 до 51 тис грн.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи дійсно є підстави говорити про нову масовану атаку по Україні? Та чому росіяни надають пріоритет тактичній зброї перед стратегічною і чи завжди це так, розповів експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський. Дізнайтеся більше у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.