У Києві позичальники збанкрутілого банку втратили квартири на понад мільйон доларів - подробиці від поліції

Читать на русском

Потерпілими від житлової афери на мільйон доларів виявились військові, пенсіонери та неповнолітні

Читать на русском
Аферисти
Ділки незаконно заволоділи 16 квартирами мешканців Києва на загальну суму понад мільйон доларів

Потерпілими від житлової афери на мільйон доларів виявились військові, пенсіонери та неповнолітні

У Києві викрили учасників злочинної організації, які провернули житлову аферу на мільйон доларів. Серед підозрюваних – адвокати, нотаріуси, державний реєстратор та цивільні особи. Вони незаконно переоформили 16 квартир потерпілих на своїх родичів.

Як розповіли у пресслужбі Національної поліції Києва, потерпілі взяли кредити у фінансовій установі на придбання квартир. Щоб провернути злочинну схему, аферисти зареєстрували комерційну структуру. У процесі ліквідації банку товариство викупило залишки за кредитними договорами та повинно було сповістити громадян про це, а також про нові графіки та строки погашення кредиту.

Втім, замість цього, впродовж декількох днів з дня придбання права вимоги за кредитними договорами, переоформили квартири на родичів. Аби створити вигляд того, що потерпілих повідомили у законний спосіб, фігуранти зробили фіктивні поштові документи. Деякі громадяни отримали листи, в яких їм пропонувалось виплатити 1,5 мільйона гривень замість залишку боргу у 200 тисяч гривень.

Для пришвидшення процесу заволодіння майном, учасники злочинної організації намагалися силою висилити реальних власників квартир. Вони чекали, поки ті будуть виходити з помешкання або за їх відсутності вдиралися в оселю та змінювали замки. Окрім того, підселяли так званих квартирантів.

До схеми був залучений керівник комерційної структури - адвокат, сім нотаріусів, державний реєстратор, приватний виконавець та цивільні особи, на яких переоформили житло. Загалом, ділки незаконно заволоділи 16 квартирами киян на загальну суму понад мільйон доларів. Серед потерпілих - військові, особи літнього віку та неповнолітні.

Організатора злочинної схеми затримали. На підставі зібраних доказів йому та 12 учасникам злочинної організації повідомили про підозру за сімома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній),
  • ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
  • ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги),
  • ст. 190 (шахрайство),
  • ст. 162 (порушення недоторканності житла),
  •  ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку),
  • ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

"Лідера банди та одного з учасників, який забезпечував силове захоплення об’єктів нерухомості, взяли під варту, іншим – грошові застави та домашній арешт", - зазначили у Нацполіції 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.