У Києві банда під виглядом лікарів "швидкої" забрала квартиру в пенсіонерки - деталі від поліції

Читать на русском

Зловмисниками виявились місцеві мешканці, 1976, 1977 та 1989 років народження

Читать на русском
Шахрайство
Обвинувальний акт відносно учасників злочинної групи, які незаконно заволоділи квартирою літньої киянки, скерували до суду

Зловмисниками виявились місцеві мешканці, 1976, 1977 та 1989 років народження

У Києві банда з чотирьох чоловіків незаконно привласнила квартиру пенсіонерки. Вони намагались силоміць вивезти власницю до спеціалізованого закладу. Їм довелося видавати себе за лікарів.

Як розповіли у пресслужбі Київської міської прокуратури, підставна особа, яка видавала себе за пенсіонерку, оформила заповіт та довіреність на право розпоряджатися її майном. Також злочинна група змінила замки на вхідних дверях до квартири, отримавши вільний доступ до житла потерпілої.
 
Згодом один з учасників схеми за допомогою фейкової довіреності реалізував квартиру пенсіонерки на користь своєї родички за начебто 2 мільйони гривень без сплати цих коштів. Отримавши у власність квартиру, зловмисники почали підготовку до її повторного відчуження. Для реалізації свого плану вони вирішили позбутися справжньої власниці квартири, переселивши її до інтернату для літніх людей.
 
Для цього вони залучили ще двох осіб, один з яких надає послуги з перевезення малорухомих людей. Видаючи себе за лікарів та використовуючи при цьому медичну уніформу, зловмисники прибули до квартири потерпілої та почали вмовляти її поїхати з ними. Жінка категорично відмовилася залишати квартиру та почала кликати на допомогу. Тоді їй зробили ін’єкцію та силоміць посадили в машину. 

Жінці, яка категорично відмовилася залишати квартиру та почала кликати на допомогу, зробили ін’єкцію та силоміць посадили в машину
Жінці, яка категорично відмовилася залишати квартиру та почала кликати на допомогу, зробили ін’єкцію та силоміць посадили в машину

Усіх чотирьох фігурантів вдалося затримати при спробі вивезти пенсіонерку до спецзакладу. Під час обшуків за місцями їх проживання вилучено речові докази, які підтверджують протиправну діяльність. Дії двох організаторів кваліфікували за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 27, ч. 1, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України. Тих, хто видавав себе за медичних працівників - за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт відносно учасників злочинної групи скерували до суду.

 Зловмисниками, які незаконно заволоділи квартирою пенсіонерки, виявились місцеві мешканці, 1976, 1977 та 1989 років народження.
Зловмисниками, які незаконно заволоділи квартирою пенсіонерки, виявились місцеві мешканці, 1976, 1977 та 1989 років народження.

Про шахрайські голосові повідомлення 

Голосовий фішинг є одним з видів шахрайства. Головна мета - виманити довірену інформацію у користувача. У патрульній поліції Києва радять уникати автоматичних дзвінків. Ви відповіли на телефонний дзвінок і зрозуміли, що розмовляєте не з людиною, тому кладіть слухавку.

Не відповідайте на голосові автоматичні підказки. Зловмисник може записати ваші голосові відповіді, щоб використовувати їх для шахрайських дій. Не забувайте, що державні установи, банки чи компанії, що видають кредитні картки, ніколи не запитуватимуть особисту інформацію телефоном. Коли вам телефонують, зробіть паузу та двічі подумайте, перш ніж відповідати на дзвінок. Ця пауза може врятувати вас від того, щоб не потрапили на гачок шахраїв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.