У Києві посольство Бразилії продає садибу купця Трубаєва 1816 року побудови, де міліція шукала Ющенка

Читать на русском

Маленький будиночок з більш, ніж 200-річною історією пережив революції, війни та декілька великих пожеж, також деякий час він слугував за партійний офіс Віктору Ющенко

Читать на русском
Продаж історичного будинку у центрі Києва
Після того, як офіс "Нашої України" з'їхав з будиночка у 2005 році, він почав руйнуватись - доки не був викуплений посольством Бразилії

Маленький будиночок з більш, ніж 200-річною історією пережив революції, війни та декілька великих пожеж, також деякий час він слугував за партійний офіс Віктору Ющенко

У Києві на Боричевому Току продається садиба Трубаєва - один з найстаріших житлових будинків столиці 1816 року. Нині вона є фасадною частиною більш сучасного комплексу забудови, у якому донедавно розміщувалося посольство Бразилії в Україні (основна ж будівля дипустанови знаходиться поруч, на Андріївському узвозі). Історичний фасад будинку не зберігся - до ремонту споруда була закинута і знаходилася у напівзруйнованому стані. Тож наразі садиба не становить великої історичної цінності, оскільки схожа на десятки інших аналогічних будівель. Втім, охоронний статус вона нібито має - принаймні є меморіальна дошка.

У оголошенні про продаж садиби зазначається, що "резиденція" має площу 764 кв.м., головна будівля 2004 року побудови має три поверхи та цокольний (перший) поверх. Планування "функціональне", є 17 кабінетів, конференц-зал на 77 кв.м., кінозал, кухня, їдальня, 5 санвузлів, своя котельня, гараж на 2 автівки плюс парковка у дворі та гостьове паркування - за межами ділянки. Будівлю устатковано системою припливно-витяжної вентиляції, є кондиціонування всіх приміщень. Звісно, її під'єднано до всіх міських комунікацій - газу та води, каналізації, електрики тощо.

Фасадний елемент комплексу - Садиба Трубаєва, це один з найстаріших житлових будинків столиці 1816 року
Фасадний елемент комплексу - Садиба Трубаєва, це один з найстаріших житлових будинків столиці 1816 року

Площа ділянки землі під будівлею складає 4 сотки. Комплекс будинків продається, "як є", з меблями, усією побутовою технікою та якісним ремонтом. Важливо, що є власний генератор, бойлер тощо - відтак, резиденція має певний рівень незалежності у комунальних послугах. Вартість приміщень оцінена у 1,9 млн доларів США, що є не надто великою сумою за споруду на Подолі (вартість одного "квадрату" складе майже 2,5 тис доларів). До того ж, продавець готовий поступитися в ціні.

Та найцікавішою у комплексі споруд є все ж його фасадна частина, невеличка одноповерхова споруда. Її було зведено на території, що виділили 1812 року купцю П. Трубаєву після великої пожежі, яка знищила історичну частину Подолу роком раніше. Підприємець продавав тканини на Подільському ринку, відтак, йому був потрібен будинок поруч.

Всередині головної будівлі - чималий конференц-зал, а у одному з кабінетів, ймовірно, іноземного дипломата, стоять прапори України та Бразилії
Всередині головної будівлі - чималий конференц-зал, а у одному з кабінетів, ймовірно, іноземного дипломата, стоять прапори України та Бразилії

1851 року Трубаєв продав садибу священникові Успенської церкви Микиті Дашкевичу, який її реконструював, розширив центральне вікно та прибудував дерев'яний тамбур із входом до будинку. 1912 року садиба перейшла до почесного громадянина Києва Михайла Фоломіна, після встановлення радянської влади її розділили на дві частини та віддали різним родинам.

У 1990-ті у споруді знаходився релігійний центр "Нове життя", у часи "Помаранчевої революції" тут працював офіс Віктора Ющенка. Так, восени 2004-го після одного з повідомлень про "мінування" офісу зафіксовано приїзд тоді ще міліції Подільського району саме за цією адресою - двері відкрив соратник Ющенка Олег Рибачук, щоб повідомити, що всередину нікого не впустить. Після того, як "Наша Україна" поїхала з будівлі, її було остаточно занедбано, доки у 2010-х її не викупило посольство Бразилії. Цікаво, що, хоча споруда і має охоронну дошку "Пам'ятка архітектури", у реєстрах інформації про статус немає.

Продається бізнес-центр на Почайній та будинок для естетів-гігантоманів

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві виставлено на продаж бізнес-центр на проспекті Степана Бандери поблизу Почайної. Площа будівлі 6,8 тис кв.м., разом з нею продається ділянка землі та паркінг на 80 автівок - а поряд з нею розташовані кілька мега-маркетів та інші торгівельні бізнеси, що підвищує вартість нерухомості. Щоправда, ціна на БЦ, встановлена власником, досить велика, як на столичний ринок.

Також ми розповідали, що у Києві продається цікава за архітектурними знахідками будівля з елементами класицизму і "франузького кантрі" у дизайні. За площею вона є, радше, залізничним вокзалом, та й деякі внутрішні приміщення своїм простором нагадують про зали очікування. Пропозиція цікава ще й тим, що клієнт, який виявить інтерес до будівлі, сможе спочатку "протестувати" її, взявши в оренду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.