У Києві починають розробляти новий Генплан: Кличко підписав завдання для архітекторів

Проєкт завдання зі створення містобудівної документації, чи то пак внесення змін до діючого документу, розробив міський голова разом з головним архітектором столиці й очільником міської організації Національної спілки архітекторів України

Генплан Віталій Кличко новобудови
Новий Генплан, каже міський голова, буде враховувати потребу міста у новому житлі - відтак, будівництв буде більше

У Києві розроблятимуть новий Генплан міста. Проєкт завдання зі створення містобудівної документації, чи то пак внесення змін до діючого документу, вже підписав Віталій Кличко разом з головним архітектором столиці й очільником міської організації Національної спілки архітекторів України. Кажуть: там буде враховано й потребу міста у новому житлі, і оборонні моменти, й транспорт.

Про початок робіт з розробки містобудівної документації повідомив міський голова Києва Віталій Кличко у соцмережах. Він зазначив, що у середу, 26 березня 2025 року підписав разом з головою Київської міської організації Національної спілки архітекторів України та Головним архітектором столиці проєкт завдання на розроблення містобудівної документації "Внесення змін до Генплану міста Києва". І додав, що цей крок схвалила робоча група з експертів, "зокрема міжнародних" і представників "органів влади".

"Київ потребує нового просторового бачення — з урахуванням викликів та ризиків, спричинених війною, зміною демографічної структури, необхідністю відновлення житла та інфраструктури. Оновлений Генплан має стати основою інтегрованого підходу до міського планування. Зокрема, зважаючи на фактори оборонної спроможності, інфраструктури укриттів, забезпечення транспортної та енергетичної стійкості, формування інклюзивного міського простору", - зазначив Віталій Кличко у дописі.

Міський голова також написав, що зміни до Генплану дозволять врахувати й наслідки міграційних змін, потребу в житловому фонді та інтеграції нових функціональних зон. А наступним етапом, каже Кличко, буде визначення виконавця робіт, з яким розпочнуть "прозорий процес" розробки змін до Генплану. Також мер міста пообіцяв, що до процесу будуть долучати і професійну спільноту, й громадськість, і тих-таки "міжнародних експертів" - напевно, з числа тих, хто вже схвалив такі наміри.

Розвернути з Півночі на Захід та припинити хаос: що думають депутати Київради про Генплан

Нагадаємо, днями Інформатор подавав думку депутата Київради Миколи Конопелька, який зауважив, що Києву треба змінювати підходи, закладені у попередній Генеральний план. Чинний документ, що діє вже понад два десятиліття, потрібно підкорегувати відповідно до геополітичних цілей України, зазначив депутат. А замість розвитку "на північ" із транспортними артеріями й розв'язками, що ведуть в бік ворожих та потенційно недружніх держав, - слід змінити його на "західний" вектор розвитку. А за Оболонню, на місці дачних поселень - будувати нові мікрорайони.

Ще одна депутатка Київради, Ганна Боднар, саме відсутністю чіткого Генплану пояснювала хаос у забудові столиці. Ситуація з містобудівною документацією у Києві вона називала "катастрофічною", чинний Генплан - застарілим, бо документу виповнилося майже 40 років. До того ж, протягом останніх 17 років Київрада прийняла тисячі рішень про розпорядження земельними ділянками, що йдуть врозріз Генплану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ