У Києві на вулиці Рейтарській захопили горище та зробили його приватною власністю: яке покарання загрожує шахраям

Читать на русском

Під час перевірки горища представниками територіальної оборони Києва у березні 2022 року з’ясувалося, що мансарда стала приватною власністю мешканців сусідньої квартири й цим зацікавилися правоохоронці.

Читать на русском
суд, Київ, нерухомість, шахраї
Приміщення оцінили в 4 млн грн

Під час перевірки горища представниками територіальної оборони Києва у березні 2022 року з’ясувалося, що мансарда стала приватною власністю мешканців сусідньої квартири й цим зацікавилися правоохоронці.

Власник житла хотів розширити площу квартири за рахунок горища, тому знайшов якогось посередника, який мав би отримати на це дозволи. З його слів, щоб почати роботи навіть подавали декларацію й для «оформлення документів було укладено усний договір». 

За законом, підвали, сараї, кладові, горища, колясочні передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир. Будинок на вулиці Рейтарській, 2 належить до комунальної власності й ніхто не звертався до компанії з обслуговування чи Київради щодо оренди, чи купівлі горища. 

Тому цією історією зайнялися правоохоронці та 6 березня 2024 року суд отримав позов щодо повернення столиці нежитлових приміщень вартістю понад 4 млн грн. 

«Окружна прокуратура встановила, що шляхом шахрайства на підставі підробленого свідоцтва про право власності зареєстрували за фізичною особою право власності на нежитлове приміщення площею майже 50 квадратних метрів по вул. Рейтарській у м. Києві. Надалі це приміщення продали», - йдеться у повідомленні прокуратури Києва.

Чому справою зайнялася прокуратура

Спірна нерухомість є комунальним майном, але будь-які рішення Київською міською радою про його передачу чи продаж не приймались.

«З метою відновлення порушених прав територіальної громади, окружна прокуратура просить суд скасувати незаконну реєстрацію права власності на приміщення та повернути його з приватної власності у власність міста», - йдеться в офіційній заяві.

В прокуратурі повідомили, що у межах кримінального провадження на це приміщення накладено арешт. Ймовірно, це сталося у жовтні 2022 року, коли слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва обмежив у праві користування спірною нерухомістю. 

В ході слідства допитали нібито «головного архітектора» проєкту «Реконструкції квартири з приєднанням частини горищного простору». Однак він заявив, що вказаний у документі номер мобільного йому ніколи не належав та жодним наглядом за ремонтом в будинку по вулиці Рейтарській він не займався.

Якщо стаття обвинувачення в позові до суду не змінилася, то шахраям, які підробили свідоцтва про право власності може загрожувати до 2 років виправних робіт.

Інформатор писав, що у Києві псевдоволонтерка витратила зібрані для ЗСУ 1,2 мільйона гривень на казино та наркотики.

В Україні активно обговорюється можливість мобілізації засуджених. Днями міністр юстиції Денис Малюсько висловився з цього приводу, а що думають з цього приводу військовослужбовці, розповість ветеран легендарної 47-ї бригади Микола Мельник. Приєднуйтеся до перегляду, щоб першими дізнатися їхні думки.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.