У Києві на Подолі знесли 200-річну пам'ятку архітектури: замість магазину Давидова - бетон і арматура

Хто саме веде будівельні роботи, поки незрозуміло: втім, вже ясно, що будівельники знищили чинну пам'ятку архітектури й містобудування місцевого масштабу, ще й на популярній серед киян і гостей міста пішохідній вулиці

Знищення історичної пам'ятки Поділ Київ
Коли саме знищили садибу Миколи Давидова, невідомо, адже злочин ховали під сподом будівельних "декорацій". Фото: Facebook Дмитра Перова

У Києві знесли пам'ятку архітектури, якій 2025 року мало б виповнитись 200 років. Мова про садибу по вул. Сагайдачного, 16/5 у Подільському районі столиці. Будинок спорудили для розміщення у ньому магазину, і цю функцію він виконував аж до 2011-го, коли будівлю затягнули будівельною сіткою, нібито для проведення реконструкції.

Про знищення 200-річного будинку на Подолі повідомляє відомий київський пам'яткоохоронець Дмитро Перов. Він зазначив, що йдеться про пам'ятку, якій була вже не одна сотня років - ба більше, будівля не була закинутою і зберігала функціонал до останнього часу. А головною проблемою активіст бачить "фальшивий фасад" - насправді, будівельна сітка з намальованими на ній вікнами, за якою ховали демонтаж будинку.

"Минулого року ми уже привертали увагу до проблеми знищення памʼяток за "намальованими фасадами". Лише на вулиці Сагайдачного - таких аж три! Однойменна петиція за демонтаж "Потьомкінського живопису" набрала більше 6 000 голосів, однак містка влада просто дистанцібвалася від проблеми", - зазначив Перов у дописі.

Будівля мала славетну історію. 1825 року її звели для розміщення магазину відомого на той час промисловця - Миколи Давидова. Потім нею володів купець Дегтярьов. А у радянський час в будинку була хлібна лавка, що певний час зберігалася і за часів незалежності України. Тоді магазин Миколи Давидова отримав статус пам'ятки архітектури й містобудування місцевого значення.

У "нульові" роки, нагадує Перов, в будинку розміщувалося кілька бутіків модного одягу. Останнім з них у 2011 році зʼїхав "Helen Marlen". А тоді памʼятку закрили на реставрацію: саме тоді півтораповерхову будівлю затягли будівельною сіткою та намальованим фасадом.

У Києві готують до забудови Літературний сквер: усі подробиці

Нагадаємо, буквально напередодні Інформатор написав, що біля Літературного сквера у середмісті Києва проводяться заміри топографічного плану там, де збираються забудовувати частину земельної ділянки. Це дуже дражлива тема для киян: восени 2024-го навіть поетеса Ліна Костенко зверталася до Віталія Кличка з листом, де розповіла про важливість цього місця для столиці. Тема важлива й для деяких депутатів Київради: забудовник - нині найпотужніша у місті Stolitsa Group Влади Молчанової, а це означає, що сквер опинився у реальній небезпеці.

Також ми писали, що у Києві дуже посилив свій вплив забудовник Ігор Ніконов. Колишній заступник і права рука міського голови у 2014-2015 роках нині підвищує медійну присутність та нарощує м'язи впливу на забудовницькі процеси: з чим це пов'язано, і чи, бува, не хоче він сам стати "смотрящим" за будівництвом у місті, довідався Інформатор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube