Бізнес-оточенню Кличка передадуть сім ділянок землі на Троєщині у Києві

Київрада планує передати сім ділянок землі підприємству Анатолія Карпенка, колишнього депутата від УДАРу, що входить до бізнес-оточення міського голови

Віталій Кличко Київрада земля
Анатолій Карпенко вважався одним з найбільших роботодавців Деснянського району і був депутатом Київради від УДАРу

В оточенні Віталія Кличка скуповують землю у Києві. Йдеться про одразу сім ділянок землі на Троєщині, які Київрада планує передати в оренду на 5 років підприємству Анатолія Карпенка, колишнього депутата міськради від УДАРу, що входить до бізнес-оточення міського голови. Іронія в тому, що уся ця земля, і навіть у значно більших масштабах, колись вже належала Карпенку, проте 2014 року суд зобов'язав його повернути її міській громаді.

Під котеджі й на 5 років

У Київраді планують передати одразу сім ділянок землі підприємству, пов'язаному з оточенням Віталія Кличка. Відповідні проєкти рішень були внесені до міськради 31 жовтня та оприлюднені 5 листопада 2024-го. Йдеться про землю під індивідуальну забудову у Деснянському районі Києва, на Троєщині: шість ділянок площею 0,1 га (наприклад, ось цей проєкт рішення) та одну - 0,292 га викупило підприємство "Вертикаль", засноване благодійним фондом "Дзвін надії".

Підприємству планують передати шість ділянок площею у 0,1 га за адресами вул. Андрія Сови, 5, 11, 17, по пров. Вербному, 1, вул. Василя Сухомлинського, 20 та 22, а також одну ділянку у 0,292 га по вул. Лейбніца, 3Ж на Троєщині у Дніпровському районі. Власне, це котеджне селище "Деснянське" на березі Десенки, подалі від міської забудови. Уся земля передається в оренду на 5 років, призначення - "для будівництва, експлуатації та обслуговування індивідуальних будинків котеджного типу". Підставою для виділення землі є набуття права власності на нерухомість, зареєстроване у відповідному Держреєстрі.

Передача усіх ділянок узгоджена профільним заступником Кличка з самоврядних повноважень Петром Оленичем, також на документах стоять підписи директорки Департаменту земресурсів КМДА Валентини Пелих та її заступника, начальника юруправління Дмитра Радзієвського. Загальна нормативна оцінка землі, згідно з внесеними документами, складає 10,1 млн грн. - йдеться про чисто номінальну оцінку, звісно, насправді ділянки коштують значно дорожче.

Кому насправді передають землю

Цікаво, що землю передають не чужим для влади міста людям. Керівником та засновником БФ "Дзвін надії" та, відповідно, підприємства "Вертикаль" є Анатолій Карпенко. Це колишній депутат Київради від УДАРу, 2014-го він очолив постійну Комісію міськради з торгівлі, підприємництва та регуляторної політики. Він був також власником фірми "Полюс", що займалася виробництвом і реалізацією продуктів харчування через власну торгову мережу у Києві - про це писав тоді ще невідомий активіст Борислав Береза у 2014-му. А за реєстрами, "Полюс" і досі належить родині Карпенків.

Прикметно, що земля, про яку йдеться у проєктах рішень Київради, вже колись належала Карпенкові. Того ж 2014-го року Київський апеляційний госпсуд зобов'язав підприємство "Вертикаль" Карпенка повернути Київраді землю у селищі Троєщина "між вул. Леніна та Толстого" (власне, у межах, де міська рада виділяє землю сьогодні) - тоді прокуратура довела, що в підприємства немає права користуватись землями, зокрема, відведеними колись "Вертикалі" біля лікарні, на території громадських будівель та споруд (опіковий центр).

Втім, у 2014-му йшлося про значно більші площі землі: загалом в Карпенка вилучили 61,74 га на Троєщині. Причому рішення Київради від 2004 року про вилучення у "Вертикалі" землі, на яке посилалися прокурори, стосувалося лише 30 га (та сама земля у парку біля лікарні). Відтак, можна стверджувати, що бізнесмен та екс-депутат Київради Анатолій Карпенко повертає собі частину землі, втраченої ще за каденції 10 років тому.

Кличко не відсторонював Прокопіва та поступається публічністю на користь Бондаренка

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Віталій Кличко так і не відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Володимира Прокопіва, якого викрили на незаконному збагаченні. Міський голова пішов від прямого питання про те, чи було прийняте відповідне рішення. Хоча раніше, ще 22 жовтня, міський голова Києва обіцяв усунути його від посади на час перевірки фактів, викладених у розслідуванні журналістів BIHUS.info.

Також ми розповідали, що міський голова Києва все частіше доручає участь у публічних заходах замість себе секретарю міської ради Володимиру Бондаренку. Такий висновок Інформатор зробив, проаналізувавши публічну активність Віталія Кличка та його заступника впродовж вересня та жовтня 2024 року. Зазначимо, що впродовж першого місяця осені міський голова не нехтував увагою і частіше з'являвся на публіці, однак вже в середині місяця дещо змістив акценти, залишивши собі лише найважливіші заходи й традиційно - передачу військового обладнання для захисників на фронт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ