У структурі територіальних центрів комплектування як служать, так і працюють, причому, не самі лише військові, а й цивільні
Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки пояснив, хто в ньому служить та працює. На тлі закликів до реформування системи ТЦК та звинувачень у “роздутому” штаті тут вирішили підняти завісу таємниці над тим, хто і чим займається. Але головне, що треба пам’ятати - ТЦК та СП є складником Збройних Сил України.
На цьому наголошують у пресслужбі Київського міського ТЦК та пояснюють, що ЗСУ - це не тільки військові частини. До їхнього складу входять і вищі військові навчальні заклади, установи та організації, і з’єднання та органи військового управління. І саме до останніх і відносяться територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. У структурі ТЦК можна як служити, так і працювати. Така можливість є у військовослужбовців ЗСУ, а також у державних службовців та працівників ЗСУ, що відносяться до цивільних осіб, тобто, працюють, а не служать у ТЦК.
“Військовослужбовці мають право носити зброю та військову форму. Понад 90% саме військовослужбовців ТЦК та СП мають бойовий досвід, оскільки пройшли бойові дії та через стан здоров’я вимушені продовжувати військову службу в тилу. Працівники та держслужбовці не мають штатної зброї, не носять військову форму одягу, не беруть участь у бойових діях, не приймають військову присягу на вірність українському народові”, - пояснюють у Київському міському ТЦК та СП.
Відповідно, військовослужбовці та цивільні працівники мають різні не тільки обов’язки, а й права. Ба більше, їхню службу та роботу регулює різне законодавство України. Щодо кількісного співвідношення тих та інших, Київський ТЦК такої інформації не оприлюднив, але за інформацією Міністерства оборони, загалом у цій структурі цивільні становлять приблизно п’яту частину.
Як повідомляв Інформатор, речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів, скільки людей працює в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Про це він заявив в ефірі телемарафону "Єдині новини". За його словами, в ТЦК працюють як військові, так і цивільні. Загалом наразі це 36 тисяч людей, серед яких майже сім тисяч – це цивільні. Серед військових є багато обмежено придатних, також близько трьох тисяч жінок.
Цьому передував допис Мар'яни Безуглої, яка закликала до реформи системи Територіальних центрів комплектування. За її даними, кількість працівників ТЦК сягає близько 100 тисяч осіб, при цьому відсутня чітка фінансова звітність щодо їхньої діяльності. Така ситуація, на думку депутата, свідчить про неефективність системи та потребу в оптимізації.
Безугла пропонує зосередити ТЦК на рекрутингу, а адміністративні функції передати до ЦНАПів. Це, за її оцінками, дозволить вивільнити значну кількість військовослужбовців для посилення боєздатності ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.