Дайте 10 хвилин поспілкуватися: родичі мобілізованих заблокували ТЦК у Києві

Близько півсотні родичів мобілізованих зібралися біля київського територіального центру комплектації, вимагаючи побачитись зі своїми близькими

Протестувальники біля ТЦК в Києві
Протестувальники блокували проїзд і навіть сіли на дорогу, щоб звернути увагу на свої вимоги

В Києві біля одного з територіальних центрів комплектування (ТЦК) у середу, 13 листопада зібралося близько півсотні родичів мобілізованих військовослужбовців. Вони блокували в'їзд, вимагаючи, щоб їм дозволили бачитися з рідними. Втім, їх вимоги не були почуті. 

Як повідомляють місцеві пабліки, жінки, що зібралися біля воріт ТЦК, викрикували: "Дайте 10 хвилин поспілкуватися з людьми!". Вони наполягали на можливості побачити своїх близьких. Деякі з протестувальників сіли просто на дорогу, перегородивши проїзд.

Працівники ТЦК на деякий час відкрили ворота, але знову закрили їх після того, як зібрання не розійшлося. Чоловіки у формі також пригрозили викликати поліцію, якщо жінки не розійдуться. Проте жінки залишилися на місці, продовжуючи протест і очікуючи на вдачу зустрітися з мобілізованими.

Нагадаємо, що аналогічна ситуація сталася у Ковелі на Волині влітку, де місцеві мешканці вийшли на масові протести. Причиною стали дії співробітників місцевого територіального центра комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які затримали кількох молодих людей на блокпосту, що призвело до заворушень.

Кого в Україні затримують представники ТЦК

В Україні працівники ТЦК затримують чоловіків, які не оновили свої дані або перебувають у розшуку. Перевірити їх документи можуть як на блокпостах, так й за місцем проживання. Співробітники ТЦК кажуть поліцейським, кого саме потрібно затримати. 

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін каже, що ТЦК не затримують людей, які оновили свої дані, а лише тих, хто не зробив цього і перебуває у розшуку. Нагадаємо також, що в Україні від суботи, 9 листопада, у застосунку "Резерв+" запрацював сервіс онлайн-відстрочки від мобілізації. У першу чергу новою послугою зможуть скористатися українські студенти, аспіранти, докторанти та особи зі встановленою інвалідністю. Водночас для багатодітних батьків цей сервіс наразі недоступний. Очікується, що нова послуга розвантажить роботу ТЦК, а черги відійдуть у минуле.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ