Очільник Громадської ради при КМДА розповідає, що до міськради поки не внесли жодного проєкту рішення про кадри й земельні питання, але змінити склад комісії необхідно, бо одразу два її члени, включаючи й голову, складатимуть повноваження
У Київраді немає бажаючих очолити "земельну" комісію, втім, виходити з її складу депутати також не хочуть. З цим, ймовірно, пов'язаний і "фальстарт" із засіданням Київради, яке сам Віталій Кличко спочатку призначив на 4 березня, а тоді - скасував. У підсумку депутати таки зберуться, але вже 13 числа - саме кадрові питання стануть головними, але поки тривають торги.
Про це пише у своєму Facebook очільник Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея. Він зауважує, що вже пройшов рівно місяць з моменту, коли у Києві вибухнув корупційний скандал через "туалетні" й інші схеми, виявлені НАБУ у земельній комісії Київради. А станом на п'ятницю, 7 березні до міськради не подано жодного проєкту рішення про зміну складу цієї комісії чи обрання нового її керівництва.
"В Київраді продовжуються торги, майже ніхто не хоче залишати склад земельної комісії… При цьому фактично немає бажаючих і очолити цю комісію... Загалом земельна комісія за 8-9 скликання накопичила більше 3 тисяч справ, тисячі простих людей та бізнес і надалі очікують на прийняття рішень без корупції", - зазначив Кривошея у дописі.
Станом "на зараз" у земельній комісії - 26 депутатів. Внести зміни до її складу необхідно, бо два депутати з неї мають скласти повноваження - принаймні, так про це заявив днями Віталій Кличко. Йдеться про голову комісії, Михайла Терентьєва (він, ймовірно, ще перебуває у слідчому ізоляторі через участь у земельних схемах, засвічених у "справі Комарницького") та депутатку Олену Марченко, яка також отримала підозру від НАБУ. Марченко і ще один фігурант, заступник голови КМДА Петро Оленич вже вийшли з СІЗО під застави у 50 млн та 14 млн грн відповідно, а Оленич ще й розповів, що його родина влізла в кредити, аби сплатити заставу.
Очільник Громадської ради нагадав, що 13 березня Київрада таки має розглянути "так звану земельну реформу" - вона стоїть у порядку денному під першим номером. Відтак, депутати повинні будуть провести кадрові зміни й прийняти нові антикорупційні порядки. Пропозицій реформ у земельній сфері, як писав Інформатор, є декілька, зокрема, від депутатів Вікторії Пташник і Дмитра Білоцерковця, а також від фракції "Слуга народу". Між сторонами вже виникло чимале тертя - дійшло й до взаємних образ.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що по одному "кадровому" пункту з порядку денного вже є ясність. Міський голова Києва Віталій Кличко подав кандидатуру свого нового заступника до Київради. Цим кандидатом є Олег Куявський, який нині працює заступником директора Департаменту муніципальної безпеки. У системі влади Києва Куявський дуже давно: Інформатор знайшов його декларацію за 2014 рік, коли той був ще на посаді заступника директора у Департаменті суспільних комунікацій.
А от усі інші питання поки "підвішені", про що ми також писали днями. Про це, зокрема, свідчить "фальстарт" Кличка із розпорядженням спочатку про проведення засідання 4 березня, а за пару годин - про скасування цього розпорядження. Джерела кажуть: у владі йдуть торги за проведення "кадрового" засідання, де обиратимуть голову "земельної" комісії Київради.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.