Потрібної суми готівкою чи на рахунках у банку в Петра Оленича не було, тому, аби сплатити суму у 15 мільйонів гривень, родині заступника голови КМДА довелося брати кредит
Заступник голови КМДА Петро Оленич, якого 21 лютого випустили із СІЗО під заставу розповів, що гроші для внесення на рахунки Держказначейства його родина взяла у кредит. Адже коштів, аби сплатити суму у 15 мільйонів гривень, в нього особисто, чи родини не було. Про це, до речі, свідчить і декларація Петра Оленича, яку уважно дослідив Інформатор.
Про особливості внесення застави Петро Оленич розповів у Facebook. Він зазначив, що вже подав заяву про відсторонення від посади на період дії запобіжного заходу. Тепер її має розглянути й підписати його безпосередній начальник - голова КМДА Віталій Кличко.
"Дякую родині за внесення коштів завдяки кредиту під заставу нерухомого майна... Вважаю підозру необґрунтованою. Разом з адвокатами подали апеляцію та будемо відстоювати доброчесність у суді", - зазначив Оленич.
Зазначимо, що в самого Петра Оленича і його родини напевно немає 15 млн грн у готівці чи на банківських рахунках. Так, згідно з декларацією посадовця за 2023 рік, у власності сам Оленич має суму у 31,4 тис доларів готівкою (ще 55 тис декларує його колишня дружина, Ірина Бісик), а на банківських рахунках Оленич зберігав приблизно 160 тис грн і ще 6 тис євро, а екс-дружина мала у банках майже 150 тис грн і ще 80 тис євро. Якщо скласти усі ці кошти разом, виходить приблизно 7,3 млн грн - навіть менше, ніж половина від суми, що була потрібна для звільнення посадовця під заставу.
Цікаво, що у декларації за 2023 рік Ірина Бісик ще зазначена дружиною Оленича, хоча відомо, що подружжя розійшлося більше року тому. Та й сама дружина - людина непроста: її сестра є дружиною судді ліквідованого Окружного адмінсуду Києва Олексія Огурцова, який ще й фігурував у "плівках Вовка" про корупційні взаємини суддів (це записи розмов очільника ОАСК, які оприлюднило НАБУ у липні 2019 року).
Нагадаємо, Інформатор повідомляв, що напередодні, 21 лютого 2025 року, заступник міського голови КМДА Петро Оленич вийшов із СІЗО. Його підозрюють у створенні корупційної схеми із заволодіння столичною землею. За нього внесли заставу у 15 мільйонів гривень.
Більш глобально, про те, що НАБУ проводить слідчі дії у відомого київського бізнесмена Дениса Комарницького, Інформатор написав зранку у четвер, 6 лютого 2025 року. Саме його називають "смотрящим" за містом - тобто, йому журналісти-розслідувачі приписують створення і реалізацію схем з розкрадання бюджетних коштів у столиці. Трохи згодом з'явилася й деталізація про конкретні обставини справ, у яких фігурує "смотрящий", і прізвища фігурантів, одним з яких виявився якраз Петро Оленич.