Опору, суттєво пошкоджену в ході однієї з атак російськими безпілотниками на столицю, довелося повністю замінювати, втім, тепер високовольтна мережа готова до роботи, а надійна схема живлення відновлена
Енергетики ДТЕК Київські електромережі відремонтували високовольтну мережу у столиці, яка отримала значні пошкодження від уламків БпЛА з півмісяця тому. У компанії показали деякі етапи ремонту: одразу після вибуху щогла ледве трималася купи, а дроти лежали долі. Втім, за декілька тижнів фахівцям вдалося відновити повноцінне живлення цією лінією електропередач.
Про ремонт електромережі ДТЕК Київські електромережі розповіли на Facebook-сторінці. Там зазначили, що приблизно два тижні тому (в районі 17 листопада, коли Київ пережив потужну повітряну атаку з боку ворожих військ) високовольтна мережа отримала сильні пошкодження від уламків російського БпЛА.
Найсильніші пошкодження отримала сама опора - її щогла заледве трималася над землею, і підлягала заміні. Також уламками побило ізолятори, навіть самі дроти лежали на землі - їх розірвало від вибуху. Мережі ремонтували зранку до вечора, кажуть у ДТЕК, аж от 29 листопада вдалося відновити надійну схему живлення.
Відео з деякими етапами ремонту енергетики також виклали у соцмережі. З них приблизно зрозуміло, з якими викликами доводиться стикатися енергосистемі України загалом, та Києва - зокрема.
Нагадаємо, наприкінці вересня Інформатор писав про те, що компанія ДТЕК відкрила на Контрактовій площі у Києві інсталяцію, присвячену зусиллям українських енергетиків. Композицію під назвою "Битва за світло" розмістили просто по центру площі, навпроти фасаду Києво-Могилянської академії. Її центральним елементом є велетенський трансформатор з однієї із електростанцій, зруйнований внаслідок російського ракетного обстрілу.
Також ми розповідали про те, що компанія “ДТЕК Київські регіональні електромережі” реалізує пілотний проєкт цифрового двійника електромереж. Це віртуальна копія реальних мереж у спеціалізованому програмному забезпеченні, яка моделює роботу мережі, розподіл навантаження та допомагає прогнозувати аварії. Станом на 9 жовтня 2024 року на Ірпінсько-Бучанській ділянці вже оцифровано понад 3 тисячі км ліній та майже півтори тисячі енергооб’єктів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.