У багатоповерхівках Києва встановлюють нові теплові лічильники

Загальнобудинкові прилади обліку змонтовані у 165 будинках, ще стільки ж комунальники мають встановити до кінця поточного року

лічильник
В деяких будинках встановлюють лічильники разом із охоронною системою, щоб унеможливити крадіжку

Станом на 23 жовтня 2024 року КП “Київтеплоенерго” наполовину виконало цьогорічну програму встановлення нових загальнобудинкових приладів обліку теплової енергії. Із запланованих 330 лічильників наразі встановлено 165, другу частину обіцяють змонтувати до кінця року. Це дозволить мешканцям багатоповерхівок отримувати нарахування лише за спожите тепло та не переплачувати.

Про те, як триває процес встановлення нових лічильників, 23 жовтня 2024 року в Facebook повідомила пресслужба Київтеплоенерго. За інформацією компанії, з 330 приладів, що мають з’явитися у багатоквартирних будинках цьогоріч, 210 змонтують там, де їх ніколи не було або вони вийшли з ладу та не підлягають ремонту. А ось 120 лічильників треба встановити на місці крадених: на жаль, у Києві це досить розповсюджена кримінальна “практика” - прилади відкручують та здають на металобрухт.

За два місяці, що залишилися до кінця року, комунальники мають встановити ще 165 приладів обліку, хоча з цим, звісно, було б краще не зволікати та не відкладати на опалювальний сезон. Але у компанії чимало роботи, адже близько 90% багатоповерхівок Києва обладнані загальнобудинковими приладами обліку. І це один з найвищих показників в Україні.

Та наявність великої кількості загальнобудинкових лічильників тягне за собою необхідність їхньої повірки. Наприклад, цього року у Києві заплановано перевірити 3100 таких приладів, але поки повірку пройшли 2240. А ця процедура є важливою, бо забезпечує точність роботи приладів, відповідно, і коректність нарахувань за тепло.

“Мешканці таких будинків сплачують за тепло на основі даних про фактичні обсяги споживання тепла у будинку. Якщо лічильник не встановлено, нарахування відбуваються на основі урядової Методики № 315 Тобто вартість опалення для клієнтів тут розраховувалась на основі теплового навантаження будинку, кількості годин постачання теплової енергії та середньомісячної температури зовнішнього повітря”, - повідомили у Київтеплоенерго.

Чому не поспішають з опаленням у Києві: школи скаржаться на холодні батареї

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що опалювальний сезон в Києві, що офіційно стартував 14 жовтня 2024 року, почався не надто швидко. Низка шкіл, які у перший день опитав Інформатор, сиділи з холодними батареями. І наразі це не дивно, адже за три дні теплопостачання налагодили тільки у 85 школах з понад 400, що працюють у столиці.

Також ми розповідали про те, що у столичних школах ще не ввімкнули опалення попри обіцянки міської влади. Батареї холодні ще як у навчальних закладах у самому центрі міста, так і у спальних районах, зокрема, на Лівобережжі. Втім, у столиці поки тримається комфортна температура - вона ще не перетнула середньодобовий показник у 8°C, коли опалення потрібно вмикати за нормами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube