Призначив дуже потрібну людину: навіщо Віталій Кличко змінив керівництво наглядової ради Київміськбуду

Читать на русском

Владислав Андронов зайшов на посаду голови наглядради Київміськбуду не випадково: він є досвіченим урядовцем, і від нього залежатиме якість комунікацій

Читать на русском
Порятунок столичного забудовника
На Андронова, вірогідно, покладають обов'язки врятувати "Київміськбуд" через комунікації про виділення коштів Урядом

Владислав Андронов зайшов на посаду голови наглядради Київміськбуду не випадково: він є досвіченим урядовцем, і від нього залежатиме якість комунікацій

Віталій Кличко зробив рокирування у наглядовій раді ПрАТ ХК "Київміськбуд", звільнивши звідти свого першого заступника, Миколу Поворозника, і призначивши ще одного заступника - але вже з самоврядних повноважень, Владислава Андронова. Рішення, на перший погляд, беззмістовне має прихований зміст - адже новий очільник наглядової ради має чимало корисних зв'язків, у тому числі, в уряді Дениса Шмигаля. Відтак, йому буде легше комунікувати з Кабміном, у тому числі, у розрізі видобування суми, необхідної на добудову усіх 22 житлових комплексів, які "застрягли" у "Київміськбуда".

Про заміну Поворозника на Андронова ще 29 січня стало відомо з даних, що було оприлюднено системою розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. У повідомленні зазначається, що повноваження голови наглядової ради відкликала територіальна громада Києва, яка володіє 80% акцій ПрАТ ХК "Київміськбуд".

Важлива деталь: у межах повноважень заступник мера і новий очільник набради Андронов координує, контролює і спрямовує діяльність Департаменту комунальної власності - а це саме той орган, за допомогою якого місто розпоряджається усім комунальним майном. Йдеться про оренду, приватизацію, комунальні підприємства, які не підпорядковано іншим департаментам. А також сам "Київміськбуд".

А відтак, Андронов тепер матиме більше впливу на прийняття рішень компанією як "ззовні", через посаду, так і "зсередини", через наглядову раду. Втім, це не єдина причина, заради якої Віталій Кличко вирішив провести кадрову перестановку. Річ у тому, що Владислав Андронов є неабияким надбанням для КМДА через солідні зв'язки в Уряді.

Чим такий важливий Андронов

Владислав Андронов у команді Кличка людина порівняно нова, він став заступником лише у травні 2022-го. Його попередника звільнили з КМДА, буквально, з "вовчим квитком" - у розпорядженні про звільнення Олександра Харченка значиться "за відсутність на роботі без поважних причин протягом чотирьох днів з 28 лютого 2022 року" (тобто, на самому початку широкомасштабного вторгнення).

Важливість Андронова обумовлена тим, що до столичної команди він потрапив з крісла державного секретаря Мінагрополітики та продовольства (з серпня 2019-го по травень 2021 року воно мало іншу специфіку і назву - "Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства"). Будучи призначеним ще урядом Володимира Гройсмана терміном на 5 років, він пересидів у кріслі, яке за замовчуванням є аполітичним, сімох міністрів: Тараса Кутового, Максима Мартинюка, Ольгу Трофімцеву, Тимофія Милованова, Павла Кухту, Ігоря Петрашко та Романа Лещенка.

Важливо, що за функціоналом держсекретаря (забезпечення стабільності й наступності у роботі відомства, поточна робота міністерства тощо) є й неформальна сторона - держсекретар зобов'язаний співпрацювати з іншими міністерствами та відомствами, мати робочі стосунки з іншими колегами тощо. І не секрет, що в Україні робочі стосунки нерідко стають дружніми - тож, коли Андронов полишив одну посаду 2021 року, для нього вже була готова інша - у КМДА.

Що саме він буде робити

Вочевидь, Кличко давно "поклав око" на перспективного співробітника. Так, він призначив Владислава Андронова своїм радником з питань економіки ще напочатку березня 2020 року. А на місцевих виборах того ж року Андронову запропонували піти до Київради від "УДАРу" (робота держсекретарем не виключає можливості балотування до місцевих рад).

Втім, вибори по округу у Шевченківському районі Андронов програв: за нього віддали голоси загалом 323 виборця. Депутатом він став вже за загальноміським списком "УДАРу", до якого був включений під номером "5". Останній кадровий "кульбіт" Андронов зробив уже після повномасштабного вторгнення, коли в Кличка звільнилася посада заступника з питань самоврядних повноважень. Доречі, Інформатор довідався, що вже під час війни, 2023-го, Андронов здійснив три закордонні поїздки з метою перейняття досвіду - тож, користується довірою з боку мера (за кордон нині їздять не всі).

А от чим саме доведеться займатися Андронову в якості очільника наглядової ради - питання. Річ у тім, що Уряд готує єдиний реєстр забудов із звітуванням будівельних компаній про проєктну документацію, експертні звіти, ідентифікатори і т.ін. Називатиметься він Держреєстром речових прав на нерухоме майно, і реєстрацію у ньому має пройти кожна квартира, як складова частина майбутнього будинку. Це відбувається в рамках імплементації скандального закону про реформу містобудування (колишній законопроєкт №5655), що було прийнято Радою ще у грудні 2022-го.

"На прикладі столиці маємо купу показових кейсів: спочатку сумнозвісні будинки Войцеховського, потім Укрбуд, Аркада, тепер Київміськбуд. Це десятки тисяч українських родин, які досі не отримали ключів від своєї домівки. Потрібно шукати можливі шляхи вирішення цих викликів по всій країні, а також зміцнювати законодавство в будівельній сфері, щоб унеможливити повторення подібних ситуацій", - пояснює ідею створення реєстру очільниця профільного комітету ВР Олена Шуляк.

Цікаво, що попри протести громадськості, яка побачила у законі підігравання держави забудовникам, його підтримали два віце-прем'єри, Олександр Кубраков та Михайло Федоров, які користуються довірою в президента. Ймовірно, саме через це Володимир Зеленський і не став накладати вето на контраверсійний закон - принаймні, так пише Forbes. Відтак, тепер на того ж Андронова покладається досить важливе завдання - не тільки комунікацій з Урядом про надання Києву допомоги задля добудови 22 ЖК, а й внесення у Реєстр усіх будівництв, що заморозив "Київміськбуд".

Кілька спроб порятунку "Київміськбуду"

Нагадаємо, наприкінці минулого року контрольна комісія Київради ухвалила рішення, згідно з яким витрати на погашення боргів та добудову довгобудів ХК "Київміськбуд" у сумі 2,28 млрд грн хочуть перевести на держбюджет. Відповідному рішенню передувала аудиторська перевірка за допомогою міжнародної компанії "Ernst & Young".

Водночас, сама по собі ситуація з Київміськбудом викликає все більше хвилювань. Сайт компанії не працював у грудні кілька днів. А Кличко писав у соцмережах про доручення сформувати "в стислі терміни" новий склад наглядової ради та правління ПрАТ "Київміськбуд". Втім, до мера багато питань, адже в нинішньому складі керівництва людей, пов'язаних з мером, чи не найбільше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.