Найближчим часом краще з електрикою у Києві не стане: гендиректор YASNO пояснив, що в Уряді вже переглянули ліміти для столиці, врахувавши наявність тут великої кількості керівних органів та критичної інфраструктури
Відключення світла у "чорних" та "сірих" зонах по Києву - команда від НЕК "Укренерго". При цьому справедливості при знеструмленнях столиці вже вдалося досягнути. Принаймні в тій частині, коли під час відключень енергетики почали враховувати наявність у місті великої кількості критичної інфраструктури, відмикаючи звичайних користувачів у тих самих обсягах, як і в інших регіонах.
Про це повідомив у Facebook гендиректор YASNO Сергій Коваленко. За його словами, у Києві нині відключають майже 38 тисяч будинків, як багатоквартирних, так і приватних. При цьому середня відсутність світла за добу становить 9,42 години. Між кожним включенням середня відсутність світла становить 3,28 години, а максимальна у місті - 6,5 години.
"Якщо у вас було більше 7 годин (від відключення до включення - Ред.), то треба писати заявку в мережі. Скоріш за все аварія", - зазначив Коваленко.
За словами фахівця, для столиці вже вдалося досягнути більш-менш справедливого рівня розподілу обмежень у порівнянні з іншими областями. Річ у тому, що напочатку весни під час знеструмлень не враховували великі обсяги критичної інфраструктури, що розташовані в місті.
"Колеги переформатували роботу і вже декілька тижнів працює більш справедливий розподіл", - додав Сергій Коваленко.
Логіка, каже він, працює так: кожен регіон повинен розділити кінцевих споживачів на 6 груп/черг с приблизно однаковим споживанням всередині кожної групи. А Укренерго, знаючи споживання кожної групи в регіонах, дає команду відключати 1,2 або 3 групи/черги. А от місцеві оператори системи розподілу (ДТЕК Київські електромережі для столиці) вже несуть відповідальність на регіональному рівні.
"Диспетчери отримують команду відключати черги і повинні їх виконувати згідно з графіками. Головні проблеми у місцевих ОСР - це неспрацювання автоматики (і треба їхати руками включати/виключати); ламається обладнання, яке не пристосоване до такого режиму роботи (і треба міняти швидко) та балансування всередині груп, коли скаче споживання", - зазначив Коваленко.
Зазначимо, ще напочатку червня точилася дискусія про те, що ставлення до Києва з точки зору відімкнень електроенергії є несправедливим через наявність тут великої кількості органів влади, об'єктів критичної інфраструктури тощо. З 24 червня почала працювати постанова про справедливий розподіл лімітів, і енергетики висловлювали сподівання, що киянам стане якщо не легше, то хоча б більш зрозуміло, за яким принципом розраховують обмеження.
Тим часом, ситуація у енергосистемі стає все складнішою. Посадовці енергетичних компаній вже кажуть про ймовірні відключення критичної інфраструктури, тих же лікарень чи транспорту (днями у Києві вже зупинився фунікулер через знеструмлення). А фахівці прогнозують: якщо не вдатися до перерахунку лімітів, у столиці відімкнення світла триватимуть аж до 10 годин вже у липні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.