Заяву про банкрутство компанії Аркада-Будівництво подав один з підрядників, ТОВ БМК-Тріада, а компанія мала договори генпідряду за окремими будинками проблемних ЖК Еврика й ЖК Патріотика у столиці
Господарський суд міста Києва 12 березня відкрив провадження про банкрутство компанії Аркада-Будівництво. Заяву про банкрутство подав один з підрядників – ТОВ "БМК Тріада". Компанія мала договори генерального підряду за окремими будинками ЖК "Еврика", що розташоване на Теремках у Києві, та ЖК "Патріотика" на Осокорках у Дарницькому районі.
Про відкриття провадження з приводу банкрутства забудовника повідомляється на сайті Верховного суду, пише видання LIGA.net. У чаті інвесторів Аркади пояснюється, що заяву про банкрутство подав один з підрядників – ТОВ "БМК Тріада". Компанія мала договори генпідряду за окремими будинками ЖК "Еврика" та ЖК "Патріотика".
"Після покращення справ у нашій ситуації й відновлення будівництва, посилаючись на попередні домовленості з Аркадою, закріплені відповідним договором генпідряду, ТОВ "БМК Тріада" висунуло вимогу сплатити 3% від усього обсягу коштів фінансування кооперативом будівництва 22-го будинку ЖК "Патріотика" (Вижниця). Водночас жодних функцій щодо добудови зазначеного будинку ТОВ "БМК Тріада" не здійснювало. Як наслідок, вказана вимога була відхилена", – розказав інвесторам Віталій Щербаков, голова дирекції з добудови "аркадівських" житлових комплексів.
Він повідомив, що дирекція була готова реструктуризувати борг шляхом помісячної оплати заборгованості після введення в експлуатацію будинків, де БМК Тріада була генпідрядником. Але компанія, чиї вимоги перевищують 10 млн грн, відхилила цю пропозицію. За словами Щербакова, дирекція не може погодитись на такі умови через те, що першочерговою метою її діяльності є збереження грошових коштів задля успішного завершення побудови всіх будинків. Дирекція з добудови упевнена, що ситуація не вплине на хід добудови ЖК "Еврика".
Трохи пізніше у коментарі LIGA.net компанія БМК Тріада повідомила, що працювала на об'єктах Аркади з 2016 року через ТОВ "Аркада-Будівництво", яке виконувало для неї функцію генерального підрядника. На момент банкрутства банку "Аркада" БМК Тріада мала три чинні договори підряду: на будинки в "Евриці" і в "Патріотиці".
"За весь період співпраці з ТОВ "Аркада-Будівництво" у жодному із підписаних між нами договорі підряду ніколи не було пункту "доплата 3% за функції генпідряду". Для нас ТОВ "Аркада-Будівництво" завжди були генпідрядниками, а нам оплачували лише за фактично виконану роботу", – повідомила виданню компанія.
В останні роки існування банка "Аркада" роботи виконувалися в борг, і на момент банкрутства генпідрядник заборгував підрядникам "декілька сотень мільйонів гривень", а конкретно БМК Тріада – 8 млн грн. У 2021 році після підписання меморандуму про добудову "аркадівських" об’єктів групою "Столиця" компанії БМК Тріада запропонували продовжити будівництво будинку в "Патріотиці" за умови підписання нового договору підряду із замовником будівництва ТОВ "Будеволюція".
Відповідний договір був підписаний у жовтні 2021 року. За його умовами на підрядника поклали додаткові витрати (прибирання, перевезення, складування матеріалів), у зв'язку з чим в договір додали доплату 3% від вартості робіт і матеріалів.
При цьому питання боргу Аркада-Будівництва у новому договорі ніяк не порушувалося, і узгодити механізм його повернення протягом наступних років так і не вдалося. За словами БМК Тріада, навесні 2024 року компанію фактично усунули від будівництва будинку №22 в "Патріотиці", куди без попередження призначили іншого підрядника.
"Вичерпавши всі можливості для діалогу, ми прийшли до висновку що, єдиним способом захистити наші права на повернення коштів є звернення до суду із заявою про визнання ТОВ "Аркада-Будівництво" банкрутом", – повідомила компанія.
Це не вплине на добудову житлових комплексів, але дозволить залучити до контролю за подальшою діяльністю Аркада-Будівництва суд і арбітражного керуючого. У компанії зауважили, що, на їхню думку, ці два учасники процесу посприяють у тому, щоб в управлінні боржника ТОВ "Аркада-Будівництво" надалі не було жодних порушень прав усіх кредиторів при розподілі майна боржника і його майбутніх надходжень.
Нагадаємо, як писав Інформатор, на початку 2025 року у київському ботсаду почався будівельний скандал. Держаудитслужба заявила про, нібито, передачу частини земель природно-заповідного фонду під забудову керівництвом ботсаду, що перебуває під "парасолькою" НАН України. Ба більше: частину території віддали забудовнику, який цілих шість років докладав різноманітних зусиль, аби керівництво ботсаду стало "зговірливішим".
А пізніше ми розповіли, що стала відомою назва забудовника, який пропонував інвестиційну угоду Національному ботсаду ім. Гришка у Києві. Це "KSM-Group", добре відомий саме завдяки забудові охоронюваних територій, та земель тієї-ж таки НАН України (назва забудовника фігурує у кримінальних справах), а також природно-заповідного фонду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.