Стало відомо, які будинки мав знести у ботсаду Києва забудовник, відомий спробою хабаря для віце-прем'єра

Інвестиційну угоду із керівництвом наукової установи у столиці уклав KSM-Group, відомий не лише тим, що проєктував величезний Дарницький міст та Міжнародний виставковий центр, а й тим, що намагався підкупити Олександра Кубракова 15 квартирами

Забудовник ботсад Київ
Ось на ці три будівлі, одна з яких (справа) є гуртожитком, дві інші - підсобними приміщеннями, й націлився забудовник. Фото: Дмитро Перов

Стала відомою назва забудовника, який пропонував інвестиційну угоду Національному ботсаду ім. Гришка у Києві. Це "KSM-Group", добре відомий саме завдяки забудові охоронюваних територій, та земель тієї-ж таки НАН України (назва забудовника фігурує у кримінальних справах), а також природно-заповідного фонду. Відтак, самий факт того, що угоду з ботсадом не вдалося реалізувати, ще не свідчить про відсутність таких намірів - кінець-кінцем, навіщось "KSM-Group" та й "підгодовував" керівництво державної установи, закуповуючи цибулини тюльпанів та ґрунт на 2,6 млн грн.

"Реконструювати" двоповерховий гуртожиток у елітний ЖК

Назву забудовника "злив" ЗМІ сам заступник директора київського ботсаду Микола Шумик, який необережно дав коментар "Суспільному". Так, Шумик заперечив, що угода стосувалася саме житла (а про наміри звести на території ботсаду житлову забудову, нагадаємо, казали у Держаудитслужбі). Світлини ж із будівлями, які розташовані за адресою "вул. Садово-Ботанічна, 1" - де мали б зводити будинок - показав відомий столичний пам'яткоохоронець та активіст Дмитро Перов.

"За цією адресою розташована і згадана паном Миколою господарська частина. Вона має окремий заїзд з головної вулиці, що погодьтесь доволі зручно для розташування житла. Крім того, тут розташовані мінімум три будівлі, що могли бути передані адміністрацією "під реконструкцію". Остання, на відміну від нового будівництва, має менші обмеження на території обєктів ПЗФ", - зазначив Перов у своєму дописі в соцмережах.

Найімовірніше, зазначає пам'яткоохоронець, саме так забудовник та ботсад і планували обійти формальну заборону щодо нового будівництва. Це ж підтверджує заступник директора ботсаду: на "господарській" частині розташований гуртожиток, себто, споруда, яка вже має житлову функцію - її ж можна було б "реконструювати", скажімо, знісши повністю та побудувавши на її місці 20-поверхівку елітного "гуртожитку" з терасами та житлом VIP-рівня у пентхаусах.

"Фактично будівля вже має житлову функцію, а це значить, що можна проводити реконструкцію навіть без зміни функціонального призначення і, головне, без окремого землевідводу", - додав Перов.

Забудовник намагався корумпувати цілого віце-прем'єра Кубракова

Додамо кілька слів з приводу, власне, забудовника. "KSM-Group" зазначає, що працює в Україні вже 25 років, додає до "кошику" простої забудови ще й проєктування та будівництво великих інфраструктурних об'єктів (зокрема, "міст Кирпи", чи Дарницький міст через Дніпро у Києві), реконструкцію Бортницької станції аерації, Деснянської водонапорної станції, будівництво МВЦ на Броварському проспекті у Києві, офісного центру "Ренесанс" тощо. А із великих реалізованих проєктів ЖК в KSM-Group - "Кришталеві джерела" (саме зараз здають черговий будинок), "Феофанія City", "Авеню 42", "Феофанія-park", "Дніпровський".

Як нескладно помітити, частина із ЖК розташована у Феофанії, на природно-заповідних територіях. Так само на державній землі НАН України у Феофанії розташовані й "Кришталеві джерела". Під будівництво нових багатоповерхівок на вул. Метрологічна, 1 у Феофанії навіть зруйнували гуртожиток НАНУ (саме так могли б вчинити і на території ботсаду), причому людей з нього ніхто нікуди не відселяв - у підсумку 11 січня 2022-го, за місяць до початку великого вторгнення, невстановлені особи просто викинули людей з їхнього житла та зруйнували будівлю. Зробив це саме забудовник "KSM-Group".

Та це - не всі скандали, пов'язані з ним. Його топ-менеджмент намагався корумпувати й саме Міністерство інфраструктури на чолі з віцепрем'єром Олександром Кубраковим. Цю справу розслідувало НАБУ, і за даними слідчих, власник ТОВ "Сітігазсервіс", що входить під "парасольку" забудовника "KSM-Group", Сергій Копистира, просив урядовців про певні послуги. Зокрема - забезпечити продовження зведення ЖК на вул. Тираспільській у столиці, та ще й передати сусідні ділянки землі.

У документах слідства йдеться про те, що у серпні-жовтні 2023 року Сергій Копистира особисто возив "важливого гостя" з міністерства (не Кубракова) на об'єкти від KSM-Group, які міг передати Кубракову в якості хабаря. Тоді обидва відвідали ЖК "Кришталеві джерела", "42 Авеню", "Феофанія Сіті" та "Дніпровський". Розмір хабаря при цьому становив спочатку 15 квартир, згодом він ще й збільшився. Станом на зараз справа досі в судах.

Як починався та розвивався скандал через ботсад: Ткаченко, Кличко та інші "цікавини"

Нагадаємо, як писав Інформатор, скандал у київському ботсаду почався 10 січня із заяви Держаудитслужби про, нібито, передачу частини земель природно-заповідного фонду під забудову керівництвом ботсаду, що перебуває під "парасолькою" НАН України. Ба більше: частину території віддали забудовнику, який цілих шість років докладав різноманітних зусиль, аби керівництво ботсаду стало "зговірливішим".

Також ми продовжували інформувати про розвиток історії - а вона дуже швидко перетворилася на політичну. Так, новий очільник КМВА Тимур Ткаченко на вихідних вийшов з інформаційним "докором" керівництву НАН України, попросивши оперативно скасувати усі дозволи (за їх наявності). Навіть міський голова Києва вийшов з інформаційного "туману", зробивши й собі заяву: мовляв, місто радо прийме в НАН України його землі, аби розбити на них свій парк - далебі, вже має досвід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ