До банкрутства призвели проблеми в материнському бізнесі Анатолія Юркевича – молочному холдингу Мілкіленд.
2 листопада суд визнав банкрутом колишнього власника київського ТРЦ «Магелан» дочірнє підприємство «Край Проперті». Воно має боргів на 3 млрд 661 млн 447 тис. 618,02 грн. Лише тільки податковій Києва компанія заборгувала понад 318, 8 млн грн.
Відомо, що в травні 2022 року було відкрито провадження про банкрутство. Більше ніж через рік – у липні 2023 року було затверджено реєстр вимог кредиторів.
Торгівельно-розважальний центр раніше входив до сфери впливу Анатолія Юркевича та його корпорації «MLK Foods». Нагадаємо, що у 2011 році «Край Проперті» відкрила дві кредитні лінії на суму 56,2 млн доларів в Сбєрбанку (пізніше - Міжнародний резервний банк (МР Банк). Кошти виділялися під заставу ТРЦ «Магелан».
Гроші мали повернути до кінця березня 2017 року, проте цього не сталося. Бізнесмен Анатолій Юркевич не хотів віддавати ТРЦ Сбербанку і суперечка затягнулася у судах. В результаті, АМКУ надав дозвіл Сбербанку придбати торгівельний центр.
У лютому 2022 року НБУ відкликав ліцензії двох українських «дочок» найбільших держбанків рф – Сбербанку Росії та ВЕБ.РФ – Міжнародного резервного банку (МР Банк) і Промінвестбанку.
З 2017 року за рішенням РНБО обидві українські установи перебували під санкціями. Їм заборонялося в будь-якій формі виводити капітал на користь російських материнських структур, тож банки поступово скорочували діяльність. На момент рішення НБУ про виведення з ринку МР Банк займав 14-те місце у банківській системі за обсягом активів, ПІБ – 30-те. На їх балансах залишались активи на загальну суму близько 30 млрд грн (понад 1 млрд дол. за курсом на 24 лютого).
Ключовим рішенням було прийняття Верховною Радою закону про примусову конфіскацію власності громадян рф в рахунок майбутніх репарацій у травні 2022 року. Уряд вніс на розгляд РНБО пропозицію вилучити, зокрема, й активи колишнього Сбербанку та ПІБ.
Лише з 14 спроби Фонд гарантування вкладів зміг продати на торгах торгівельний центр. Його ціна впала з початкової більш ніж у 6 разів. Під час аукціону новий власник запропонував за «Магелан» понад 620 млн грн. Кошти від продажу мали піти на розрахунки з кредиторами МР Банку.
Інформатор писав, що Магелан у Києві не змогли продати з тринадцятої спроби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.