В Україні тривають обстріли та ракетні удари по мирних районах та приватних секторах. Країна-терорист перетворила на руїни цілі міста та села, поки жителі ховалися від обстрілів у підвалах. Постійно триває евакуація та рятувальні операції у різних регіонах України, тільки назви населених пунктів постійно змінюються.
Київщина регулярно страждає від ракетних обстрілів. А трагедія у Дніпрі нагадала нам, як важливо знати всі правила поведінки у країні з активними бойовими діями. Інформатор публікує поради рятувальників, що робити, якщо ви потрапили під завал будинку:
Що робити, якщо потрапили під завал:
- Пам’ятайте, що до місця події вже прямують всі екстерні служби.
- Кличте на допомогу! Намагайтеся кричати, подавати сигнали. Ні в якому разі не використовуйте сірники чи запальнички – це може призвести до вибуху.
- У “хвилини тиші”, що влаштовують рятувальники аби почути людей, які опинилися під завалами, якомога голосніше кричіть та подавайте сигнали.
- Якщо поряд є мобільний телефон та зв'язок - зателефонуйте рідним або на номер 101 та повідомте, де перебуваєте.
- Якщо вас помітили, пам’ятайте, що потрібен час, щоб вас визволити. Спробуйте заспокоїтися і чекайте на допомогу.
- Якщо вас ніхто не чує - спершу оцініть обстановку навколо.
- Спробуйте обережно вивільнити руки та ноги. Якщо частину тіла притиснуло уламком і звільнити її неможливо - одразу розпочніть масажувати ділянку тіла вище затиснутої. Це потрібно, щоб підтримати циркуляцію крові та врятувати кінцівку.
- Вкрай важливо не зрушити перекриття чи балки, на яких все тримається. Тому не намагайтеся самотужки розбирати завали довкола себе.
- Якщо вам вдалося вибратися - огляньте себе на наявність травм та ран. За можливості надайте собі та іншим першу домедичну допомогу.
- Якщо розумієте, що немає сил і можливості вибратися самотужки продовжуйте кликати на допомогу та чекати на рятувальників.
- В очікуванні порятунку намагайтеся не отримати переохолодження (якщо поряд є якийсь одяг - спробуйте загорнутися в нього).
Бережіть себе та своїх рідних!
Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.
Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.
Соломія Новосільська