Водночас заяви про можливе затоплення Оболонського району, Троєщини або ж навіть центру Києва є фейковими
У суспільстві останнім часом обговорюють тему можливого влучання російських ракет у Київську ГЕС, внаслідок чого може прорватися її дамба. Це потенційно може призвести до неконтрольованого витоку води з Київського водосховища. Постраждати від цього може низка регіонів, зокрема, Гідропарк або ж Русанівські сади.
Про це йдеться у матеріалі “ТСН”. Водночас зазначається, що заяви про можливе затоплення Оболонського району, Троєщини або ж навіть центру Києва є ворожим ІПСО.
За словами начальника Київської міської військової адміністрації Сергія Попка, об’єм водосховища є колосальним – 3,7 кубічних кілометри води. Російські ракети “Циркон” або “Кинджал” дійсно можуть пошкодити металеві затвори греблі. І потенційно це може призвести до неконтрольованого витоку води із ГЕС. За прогнозами “Укргідроенерго”, буде короткочасне підтоплення деяких територій нижче греблі по течії Дніпра, але незначне, а всі служби мешканці будуть сповіщені завчасно.
У Міністерстві інфраструктури казали, що прорив Київської дамби теоретично може призвести до руйнування Канівської, Кременчуцької та інших гребель каскаду. А в “Укргідроенерго” провели дослідження та з’ясували, що гребля збудована зі значним запасом міцності та стійкості, тож зруйнувати чи суттєво пошкодити гідротехнічні споруди ракетою не так просто. Тому фахівці не прогнозують критичної загрози для населення.
Сергій Попко також розповів про дослідження науковців НАН. За розрахунками, якщо у ГЕС влучать ракети, відбудеться лише несуттєве підтоплення заплавних територій. Зокрема, зазначають, що потенційно постраждають Русанівські та Воскресенські сади, Гідропарк, урочище Горбачиха та ще певні території.
“Крім "Укргідроенерго", НАН України, це питання було опрацьовано і у Держагентстві водних ресурсів. Висновки ті ж самі, ідентичні. Тож не вірте жодним фейкам ніби Оболонський район Києва за 3 хвилини накриє 4-метрова хвиля, а ще за дві хвилини вода дістанеться Троєщини, а потім буде в центрі Києва. Це неправда. Це вороже ІПСО. Намагання нас залякати і посіяти паніку”, – додав начальник КМВА.
За його словами, Київська ГЕС перебуває під пильною цілодобовою охороною Збройних сил України, Національної гвардії та Національної поліції, а також вживаються заходи безпеки щодо прикриття від повітряних ударів і щодо неможливості диверсій. 26 лютого 2022 року окупанти вже намагалися вдарити ракетою по греблі, але українська ППО її збила.
У ніч проти 22 березня російські загарбники завдали комбінованого удару по Україні. Зафіксовано два прямих влучання по ГЕС-1 і ГЕС-2 у Запоріжжі. Ситуація на станції складна, адже одна з ракет пошкодила опору. Ще постраждав машинний зал та електричне обладнання ДніпроГЕС. Вони потребують серйозного відновлення. Але загрози прориву греблі немає. Ситуація на плотині станції також контрольована. Крім того, внаслідок ракетного удара по ДніпроГЕС стався масштабний витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
Крім того, у лютому “Укргідроенерго” повідомило, що уклало угоду на антидроновий захист своїх об’єктів. Відомо, що роботи триватимуть до кінця 2024 року. За це мають заплатити 23,3 млн грн. З оголошення про публікацію договору відомо, що цілями для російських атак може бути енергетичне обладнання Київської ГЕС. Тому воно потребує додаткового захисту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.