Російська мова в Інтернеті та у магазинах: кияни скаржаться на утиски української найактивніше по країні

Читать на русском

Загальна кількість скарг на мовні порушення стала меншою, у минулі роки, коли посаду мовного омбудсмена ще тільки було запроваджено, відозв було значно більше, а стосувалися вони самих різних аспектів побутових взаємин між українцями

Читать на русском
Захист української мови омбудсмен Кремінь кияни
Найбільше скарг до офісу урядового уповноваженого з захисту мови надходить на відсутність стартових сторінок українською та обслуговування у магазинах

Загальна кількість скарг на мовні порушення стала меншою, у минулі роки, коли посаду мовного омбудсмена ще тільки було запроваджено, відозв було значно більше, а стосувалися вони самих різних аспектів побутових взаємин між українцями

Київ є безумовним лідером з кількості заяв про порушення мовного законодавства. Мешканці столиці написали більше третини з усіх скарг, випередивши будь-який інший регіон. А найчастіше скаржилися на російську мову у мережі (на сайтах компаній та Інтернет-представництв), а також обслуговування російською столичними бізнесами.

Про статистику звернень повідомив днями офіс урядового уповноваженого з захисту державної мови Тараса Кременя. За його даними, з початку року було загалом 1062 скарги на порушення мовного законодавства, причому кияни написали 34% з цієї кількості. Це загалом 365 звернень.

Найчастіше скаржилися на порушення Закону про мову Інтернет-представництвами в частині відсутності стартової української версії у веб-сайтів (29%), у обслуговуванні (15%), під час встановлення реклами чи вивісок (13% - проте ця цифра, напевно, стосується не Києва, де реклама є україномовною, а інших регіонів).

Крім того, 7% скаржників повідомили про порушення освітніх прав, загалом це 78 звернень, а з усіх цих скарг саме дорослої освіти стосувалося 38 відозв. Трохи менше, 6% скарг, - про обслуговування недержавною мовою у закладах охорони здоров'я. Ще 4% - поскаржилися на органи влади, причому одразу в усіх її гілках, не виокремлюючи суди чи місцеві виконкоми. Ще 7% скаржників не сподобалося те, що їм не надали державною мовою інформацію про товари чи послуги.

Цікаво, що загальна кількість таких скарг стала меншою. У минулі роки, коли посаду "мовного" омбудсмена ще тільки було запроваджено, відозв було значно більше, а стосувалися вони самих різних аспектів побутових взаємин між українцями.

"Зменшення кількості звернень громадян щодо порушення Закону про державну мову говорить про часткове покращення мовної ситуації в окремих сферах. Особливо це помітно в інтернет-просторі, обслуговуванні та медіа", - зазначив Тарас Кремінь у коментарі.

"Сільський голос, жлобська мова": на які саме порушення скаржаться кияни

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві вибухнув черговий скандал через зневагу до української мови та образу клієнтки таксі з боку водія. 19-річний молодик на ім'я Михайло Троянов використав для її приниження усі можливі матюки - але зрештою отримав "бан" з боку таксомоторної компанії, з якою співпрацював, і хвилю хейту з боку суспільства. Також, ймовірно, вже може готувати суму у 3400 грн штрафу за порушення мовного законодавства.

Також ми писали про те, що у Києві неподалік від ст.м. Почайна побили дівчину за проукраїнську позицію. На виході з переходу під залізничними коліями на станції "Куренівка" дівчину наздогнали двоє підстаркуватих чоловіків, які до цього висловлювали вульгарні зауваження в її бік, та почали ображати її і застосовувати силу. Зрештою, обидва нанесли їй удари різної сили, через що Наталя має синці та забої.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.