Рідкісний вирок: у Києві домашнього тирана засудили до реального строку за ґратами

Чоловік, що впродовж кількох років тероризував дружину та п’ятьох дітей, понесе максимальну за подібні дії відповідальність

домашнє насильство
Киянин проведе за ґратами до двох років за сімейне насильство

У Києві до двох років позбавлення волі засудили 42-річного місцевого мешканця та багатодітного батька. І це рідкісний та майже унікальний випадок, коли за домашнє насильство, рівень якого щороку зростає, злочинець отримує реальний тюремний строк, а не попередження чи профілактичні бесіди, чи направлення до психолога або на курси контролю над гнівом. 21 жовтня 2024 року киянина, що не давав спокійно жити власній родині, взяли під варту прямо в залі суду, відразу після засідання.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури. Зазначивши, що максимальне покарання за вчинене домашнє насильство, яке передбачає українське законодавство - це саме два роки позбавлення волі. До цього впродовж двох років чоловік перебував на профілактичному обліку в секторі протидії домашньому насильству Дніпровського управління поліції, проте це не заважало йому тероризувати дружину та дітей. 

“Він продовжив вчиняти психологічне насильство по відношенню до дружини та дітей, яких словесно ображав, принижував, кричав та шантажував. 42 - річного киянина засуджено за вчинення домашнього насильства  відносно дружини та п’ятьох малолітніх дітей, що призвело до психологічних страждань, емоційної залежності та погіршення якості життя потерпілих”, - повідомили у прокуратурі.

Найчастіше у випадках домашнього насильства взагалі не доходить до суду. А якщо й доходить, то винний карається або громадськими роботами на строк від 6 до 10 днів, або 6-місячним арештом, або обмеженням волі, але і це вже рідкість.

Водночас, за статистикою Київського міського центру ґендерної рівності, запобігання та протидії насильству, у вересні було отримано понад 1 400 звернень, з них 42% стосувалися випадків домашнього насильства. При цьому фахівці відзначають зростання психологічного та економічного насильства, які збільшилися на 4%, і зменшення фізичного насильства на 3%. Аби звернутися за допомогою, кияни можуть телефонувати на конфіденційний та безкоштовний телефон довіри:15-00 - зі стаціонарного телефону, 044-272-15-00 - з мобільного. очну психологічну підтримку та юридичну допомогу за адресою вул. Райдужна, 6-А.

Що робити, якщо ви стали жертвою домашнього насилля

По-перше, пам'ятайте, що ви не одні. А те, що відбувається з вами - абсолютно не є нормою. "Б'є, отже любить" - це стереотип з давніх темних часів. 

У разі, якщо громадянин чи громадянка зіштовхнулися з домашнім насильством, правоохоронці просять повідомляти про ці випадки. Постраждалі або очевидці, які стали свідками такого явища, можуть звернутися:

  • до Національної поліції на лінію 102;
  • на безкоштовну національну гарячу лінію протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів); 116-123 (з мобільних телефонів);
  • на національну дитячу гарячу лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів); 116-111 (з мобільних телефонів).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ