У поточному році міським обранцям виділили на вояжі понад 23 млн грн, але хто саме мандрує світом та чим займається у робочих поїздках, у КМДА втаємничили
Кияни, які цього літа не змогли дозволити собі закордонну подорож, можуть втішитися - вони заплатили за більш важливі мандрівки депутатів Київради. Лише міський голова Києва Віталій Кличко, згідно з його заявою, зробленою ще у 2017 році, їздить за власний рахунок для економії бюджетних коштів. І офіційно у бюджеті Києва не виділяються кошти окремо на відрядження депутатів Київської міської ради та мера Києва.
Саме так відповіли в Управлінні інформаційної політики КМДА на запит видання Телеграф щодо відряджень депутатів Київради за кордон. Проте, як виявляється, окремо виділяти гроші й непотрібно, адже існує міська цільова Програма зміцнення і розвитку міжнародних зв’язків на 2024-2025 роки. І вона передбачає обсяги фінансування з міського бюджету на досить пристойному рівні - 23 млн 412 тис. на 2024 рік і таку ж суму - на 2025-й.
Судячи з обґрунтування таки витрат, посилювати зміцнення міжнародних зв’язків доводиться через повномасштабну війну та необхідність “стимулювати” допомогу від міжнародних партнерів. І з цим не посперечаєшся, адже для відновлення Києва, зокрема енергетичної інфраструктури, пошкодженого житла, критичної інфраструктури, підтримки малого бізнесу потрібно шукати фінансові ресурси. Проте ці пошуки, якщо казати про міжнародні відрядження, часто не прозорі, а звітувати про результати своїх робочих поїздок у депутатів чомусь не заведено.
Ба більше, прізвища тих, хто їздить у закордонні відрядження з метою допомогти Києву - великий секрет. У Програмі є статистика минулих років, згідно з якою депутати Київради та працівники КМДА їздили за кордон 110 разів у 2019-му, 7 - у “ковідному” 2020-му, 25 - у 2021-му, 61 - у 2022-му. Хто були ці люди - невідомо, як невідомо й те, хто їздить зараз. Проте кількість тих, хто вояжує у 2024-му, зрозуміла. За даними Програми, це 381 особа, і гендерна рівність не постраждала - 190 чоловіків та 191 жінка. Щоправда, це втричі менше кількості депутатів, але ж можна поїхати не раз або надати таку можливість співробітникам КМДА. Витрати на одного відрядженого заплановані на рівні близько 40 тис. грн. Але на запит “Телеграфа” щодо прізвищ ані КМДА, ані секретар КМР Володимир Бондаренко не відповіли.
Проте джерела видання у Київраді говорять про те, що закордонних відряджень у різних депутатів різне відношення. Хтось принципово їздить за власні кошти, хтось - виключно з метою волонтерства, хтось насправді бере участь у важливих заходах, які мають реальний результат для Києва та мешканців. Але ж є й ті, хто з’їздив у цьому році вже тричі - і не на день-два, але ні користі, ні сенсу у цих поїздках, ні для кого, крім мандрівника, не було.
Тільки за три літні місяці комунальний телевізійний канал "Київ", заснований майже 30 років тому і підпорядкований Київській міськраді, витратив (та ще планує витратити, бо деякі з тендерів досі не завершені) на свою життєдіяльність понад 13 млн грн. Йдеться як про облаштування студії, так і про оновлення техніки, і про паливо для редакційних автівок. Канал "Київ" є базовим для формування іміджу Віталія Кличка, як мера. За 3 місяці міського голову 29 разів згадували в окремих новинних сюжетах каналу у позитивному ключі - так, останній подібний сюжет вийшов 2 вересня з відвідин мером ліцею №34 на Подолі.
Також Інформатор розповідав, що у серпні десяток потужних західних медіа відзначили стрічку "Кличко: більше, ніж бій", що влітку випустив оскароносний режисер Кевін Макдональд. Усі сходяться у наявності в міського голови Києва президентських амбіцій, він явно готує собі продовження політичної кар'єри. на думку західних журналістів, Кличко є досить вправним політиком з сучасними підходами. А у фільмі він знявся з єдиною метою: продемонструвати власні амбіції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.