Кличко катає прифронтовими територіями друга дитинства і керівництво партії-сателіта УДАРу

Під час останньої поїздки на Харківщину до міського голови Києва доєднався Артур Палатний, що нині керує виконкомом партії Віталія Кличка, а також Орест Криштафович, що представляє ще одну політичну силу, дружню до УДАРу

Віталій Кличко політична діяльність благодійність допомога фронту захисники
Серед свити міського голови Києва під час відвідин прифронтових територій часто можна помітити друзів дитинства та політичних союзників

Київський міський голова Віталій Кличко з періодичністю раз на декілька тижнів звітує про поїздки на фронт. Найчастіше мер доставляє захисникам БпЛА та техніку - позашляховики, а іноді й більш потужний транспорт. Супроводжують його депутати Київради, а також люди з найближчого оточення, у тому числі - від партії Кличка "УДАР" та, як виявилося, політичних проєктів-сателітів. І от в участі та необхідності останніх є сумніви: Кличко допомагає від імені міської громади, і за вантажі сплачено з бюджету міста. А отже, навіть фотографування представників політичних проєктів разом з ним є проявом політичної корупції.

Про останню подорож на Харківський напрямок Віталій Кличко відзвітував у суботу, 7 вересня. Міський голова написав у Facebook: доставив на передову БпЛА Mavic 3T та Mavic 3E, загалом понад 1 тис. дронів. Відвідав при цьому одразу чотири локації: 112-ту й 241-ту бригади ТрО Києва, 3-тю окрему штурмову бригаду, і ще Першу Президентську бригаду оперативного призначення ім. Петра Дорошенка "Буревій" Нацгвардії.

"Київ виділяв і продовжить виділяти кошти на допомогу нашим героїчним захисникам. А я продовжу відвідувати і підтримувати наших бійців. Також ми залучаємо кошти та передаємо обладнання в якості благодійної допомоги", - зазначив міський голова, зауваживши, що остання є не лише за рахунок бюджетних коштів.

Під час подібних поїздок Кличка супроводжують депутати Київради, найчастіше від фракції УДАР. Цього разу з депутатського корпусу поїхав Віктор Домагальський. Він виклав низку світлин на своїй сторінці у Facebook, відзвітувавши про поїздку, зокрема, розповів, що на Харківському напрямку делегація з Києва зустріла захисника з батальйону "Свобода" 4-ї бригади Нацгвардії, на ім'я Андрій Крищенко. Цей пан є чинним заступником голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень, а до серпня 2021-го був начальником поліції Києва.

На фото зліва - Віктор Домагальський, Артр Палатний та Андрій Крищенко під час візит на позиції
На фото зліва - Віктор Домагальський, Артур Палатний та Андрій Крищенко під час візиту на позиції батальйону "Свобода" 4-ї бригади Нацгвардії; на фото справа Домагальський - в центрі

Зі світлин та відео, якими поділився сам Кличко, зрозуміло, хто окрім Домагальського входив до делегації. Це передовсім товариш дитинства Кличка, колишній нардеп від БПП (квота УДАРу в попередньому скликанні) Артур Палатний. Нині він активний у двох іпостасях: як керівник виконкому партії УДАР Кличка - цю посаду Палатний посів ще на початку 2021 року, а також як керівник об'єднання, або Волонтерського штабу "Українська команда". Саме від нього Палатний вручив дрони батальйону "Свобода" (за це сам батальйон подякував "команді").

Ще одним учасником делегації поряд з Кличком став Орест Криштафович. Він також представляє "Українську команду", а під час каденції Артура Палатного був його помічником у Верховній Раді. Ба більше - наприкінці квітня 2024-го Криштафович очолив Всеукраїнське об'єднання "Українська команда", а це вже офіційно оформлена політична партія. До цього, восени 2020-го, під час останніх виборів до Київради він штурмував її у складі УДАРу, проте неуспішно.

Працюють паралельно з Кличком: на фото зліва Орест Криштафович (перший зліва) разом з Палатним передає допомог , на фото справа обидва вже на скрін-шотах з відео самого Кличка
Працюють паралельно з Кличком: на фото зліва Орест Криштафович (перший зліва) разом з Палатним передає допомогу батальйону "Свобода", на фото справа обидва вже на скриншотах з відео самого Кличка

Цікаво, що "Українська команда" як благодійний фонд (або Волонтерський штаб) та політична партія є двома окремими суб'єктами. Найімовірніше, основна увага і співзвучність у назвах робиться в інтересах саме партії: її розкручують перед майбутнім виборчим процесом в країні. Метою може бути використання в якості партії-"сателіта" для УДАРу, таким чином увівши додаткових спостерігачів до виборчих комісій на місцях та у ЦВК. Окрім цього, партія може стати самостійним суб'єктом політичного життя - підтримуючи Кличка в тих регіонах, де УДАР не має значної електоральної переваги.

Зазначимо, що участь близького оточення, зокрема, того, що належить до політичних партій, у "волонтерських" поїздках Кличка є прикордонним з погляду законодавства. Але воно є точно за межею етичної поведінки з погляду політика: будучи чинним мером, він не може сприяти жодному політичному руху - зокрема, має дистанціюватися від власної партії, коли йдеться про діяльність, за яку сплачено з міського бюджету.

"Електоральна склянка" Кличка - скільки киян підтримують мера, а хто за нього не голосуватиме

Нагадаємо, як днями писав Інформатор, для Кличка у Києві "електоральна склянка" є все ж наполовину порожньою. Так, згідно з нашим опитуванням, кожен другий киянин негативно ставиться до Віталія Кличка на посаді міського голови. Натомість один з чотирьох містян беззастережно його підтримує. При цьому тих, хто не визначився б зі ставленням до мера столиці, просто немає - і це досить цікаво з погляду соціології.

Крім того, нещодавно ми розповідали, що київський міський голова зробив висновки з історії із руйнуванням садиби Зеленських на вул. Кониського у Києві. Тепер, каже Віталій Кличко, місто повинне отримати можливість забирати споруди у власників, які не хочуть ремонтувати свої історичні будівлі. Тоді місто отримає можливість ремонтувати їх коштом громади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube