Під час останньої поїздки на Харківщину до міського голови Києва доєднався Артур Палатний, що нині керує виконкомом партії Віталія Кличка, а також Орест Криштафович, що представляє ще одну політичну силу, дружню до УДАРу
Київський міський голова Віталій Кличко з періодичністю раз на декілька тижнів звітує про поїздки на фронт. Найчастіше мер доставляє захисникам БпЛА та техніку - позашляховики, а іноді й більш потужний транспорт. Супроводжують його депутати Київради, а також люди з найближчого оточення, у тому числі - від партії Кличка "УДАР" та, як виявилося, політичних проєктів-сателітів. І от в участі та необхідності останніх є сумніви: Кличко допомагає від імені міської громади, і за вантажі сплачено з бюджету міста. А отже, навіть фотографування представників політичних проєктів разом з ним є проявом політичної корупції.
Про останню подорож на Харківський напрямок Віталій Кличко відзвітував у суботу, 7 вересня. Міський голова написав у Facebook: доставив на передову БпЛА Mavic 3T та Mavic 3E, загалом понад 1 тис. дронів. Відвідав при цьому одразу чотири локації: 112-ту й 241-ту бригади ТрО Києва, 3-тю окрему штурмову бригаду, і ще Першу Президентську бригаду оперативного призначення ім. Петра Дорошенка "Буревій" Нацгвардії.
"Київ виділяв і продовжить виділяти кошти на допомогу нашим героїчним захисникам. А я продовжу відвідувати і підтримувати наших бійців. Також ми залучаємо кошти та передаємо обладнання в якості благодійної допомоги", - зазначив міський голова, зауваживши, що остання є не лише за рахунок бюджетних коштів.
Під час подібних поїздок Кличка супроводжують депутати Київради, найчастіше від фракції УДАР. Цього разу з депутатського корпусу поїхав Віктор Домагальський. Він виклав низку світлин на своїй сторінці у Facebook, відзвітувавши про поїздку, зокрема, розповів, що на Харківському напрямку делегація з Києва зустріла захисника з батальйону "Свобода" 4-ї бригади Нацгвардії, на ім'я Андрій Крищенко. Цей пан є чинним заступником голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень, а до серпня 2021-го був начальником поліції Києва.
Зі світлин та відео, якими поділився сам Кличко, зрозуміло, хто окрім Домагальського входив до делегації. Це передовсім товариш дитинства Кличка, колишній нардеп від БПП (квота УДАРу в попередньому скликанні) Артур Палатний. Нині він активний у двох іпостасях: як керівник виконкому партії УДАР Кличка - цю посаду Палатний посів ще на початку 2021 року, а також як керівник об'єднання, або Волонтерського штабу "Українська команда". Саме від нього Палатний вручив дрони батальйону "Свобода" (за це сам батальйон подякував "команді").
Ще одним учасником делегації поряд з Кличком став Орест Криштафович. Він також представляє "Українську команду", а під час каденції Артура Палатного був його помічником у Верховній Раді. Ба більше - наприкінці квітня 2024-го Криштафович очолив Всеукраїнське об'єднання "Українська команда", а це вже офіційно оформлена політична партія. До цього, восени 2020-го, під час останніх виборів до Київради він штурмував її у складі УДАРу, проте неуспішно.
Цікаво, що "Українська команда" як благодійний фонд (або Волонтерський штаб) та політична партія є двома окремими суб'єктами. Найімовірніше, основна увага і співзвучність у назвах робиться в інтересах саме партії: її розкручують перед майбутнім виборчим процесом в країні. Метою може бути використання в якості партії-"сателіта" для УДАРу, таким чином увівши додаткових спостерігачів до виборчих комісій на місцях та у ЦВК. Окрім цього, партія може стати самостійним суб'єктом політичного життя - підтримуючи Кличка в тих регіонах, де УДАР не має значної електоральної переваги.
Зазначимо, що участь близького оточення, зокрема, того, що належить до політичних партій, у "волонтерських" поїздках Кличка є прикордонним з погляду законодавства. Але воно є точно за межею етичної поведінки з погляду політика: будучи чинним мером, він не може сприяти жодному політичному руху - зокрема, має дистанціюватися від власної партії, коли йдеться про діяльність, за яку сплачено з міського бюджету.
Нагадаємо, як днями писав Інформатор, для Кличка у Києві "електоральна склянка" є все ж наполовину порожньою. Так, згідно з нашим опитуванням, кожен другий киянин негативно ставиться до Віталія Кличка на посаді міського голови. Натомість один з чотирьох містян беззастережно його підтримує. При цьому тих, хто не визначився б зі ставленням до мера столиці, просто немає - і це досить цікаво з погляду соціології.
Крім того, нещодавно ми розповідали, що київський міський голова зробив висновки з історії із руйнуванням садиби Зеленських на вул. Кониського у Києві. Тепер, каже Віталій Кличко, місто повинне отримати можливість забирати споруди у власників, які не хочуть ремонтувати свої історичні будівлі. Тоді місто отримає можливість ремонтувати їх коштом громади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.