Рада дала зелене світло - тепер Музей Голодомору добудують за кошти канадців, вони ж ним і керуватимуть

Парламентарі прийняли законопроєкт про забезпечення добудови Національного музею Голодомору-геноциду, 15 млн доларів на нього дадуть канадійці, а згодом вони ж сформують експертну та наглядову ради, без рішення яких жодні дії щодо Музею будуть неможливими

Музей Голодомор добудова Канада грант
Канада виділить 15 млн доларів на добудову Музею, що нині є величезним будмайданчиком на печерських пагорбах

18 липня Верховна Рада прийняла законопроєкт про забезпечення добудови Національного музею Голодомору-геноциду за кошти уряду Канади. Його розробці передувала робоча поїздка президента до Канади у вересні 2023 року. Тоді уряд цієї країни заявив про готовність виділити 15 мільйонів канадських доларів на добудову Музею. Але за однієї умови: він сам контролюватиме діяльність Музею.

Про рішення українського парламенту повідомив т.в.о. міністра культури та інформполітики (МКІП) Ростислав Карандєєв. Він написав, що закон про Музей набрав 248 голосів. Проєкт розробили юристи МКІП спільно із депутатським корпусом, канадськими партнерами та українською діаспорою за кордоном. А з "родзинок" - додали положення про створення у Музеї наглядової та експертної ради.

"Його розробці передувала робоча поїздка Президента України Володимира Зеленського до Канади у вересні 2023 року. Тоді Уряд Канади заявив про готовність виділити 15 мільйонів канадських доларів на добудову Музею”, — зазначив т.в.о. міністра.

Додамо, що Музей планували відкрити ще у 2023 році з нагоди 90-х роковин Голодомору. На сайті музею зазначали, що уряд має завершити реконструкцію першої черги Національного музею Голодомору-геноциду, продовжити будувати другу чергу та розпочати роботу над створенням основної експозиції.

Згодом МКІП, Музей Голодомору, Світовий Конґрес Українців та Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору підписали відповідний меморандум. Згідно з ним, Мінкульт представляє державну частину партнерства та забезпечує державну підтримку реалізації проєкту.

Як добудовується Музей Голодомору: зовні майже готовий, втім, всередині ще "сирий"

Нагадаємо, напочатку червня Інформатор розповідав про те, як у Парку Вічної Слави, посеред умовного трикутнику між стелою з Вічним вогнем, пам'ятником військовим льотчикам та "свічкою" Музею Голодомору добудовується II черга Меморіалу пам'яті жертв великого голоду. Комплекс вже майже готовий зовні - залишилося доробити дах та зовнішнє оздоблення фасаду. Наразі йдуть роботи всередині будівлі, а також доводиться до завершення пішохідний міст над Дніпровським узвозом.

Також зазначимо, що ще у лютому 2024-го Інформатор писав про те, що Верховна Рада прийняла за основу зміни до Закону "Про музеї та музейну справу". Це дозволить добудувати Національний музей Голодомору коштами уряду Канади. У підсумку музей отримає наглядову та експертну ради, до складу яких увійдуть представники діаспори, нащадки жертв Голодомору, а також представники фахових та наукових груп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube