"Пушкіни" причаїлися на станції метро, фасаді будинку в центрі міста та біля дитячої бібліотеки
В Києві на Берестейському проспекті демонтували найбільший памʼятник Олександру Пушкіну. Це сталося після того, як Кабмін зняв з нього охоронний статус. Однак в столиці залишилось ще чимало погрудь та інших обʼєктів, присвячених російському поету.
Вони розташовані у різних районах Києва. При чому деякі з них - у важкодоступних місцях, до яких небайдужим киянам дотягнутися вкрай складно. Інформатор зібрав всі памʼятники Пушкіну, які залишились у столиці станом на 15 листопада.
На будинку по вулиці Костянтинівській, 16 є погруддя Пушкіна. Монумент був встановлений у 1899 році на честь 100-річчя від дня поета народження. При чому місце для нього знайшли незвичне - четвертий поверх жовто-білого житлового будинку.
Існує міська легенда, що Пушкін начебто жив у цьому будинку. Однак, звісно, це лише легенда. Насправді це був прибутковий будинок мадам Рольник. З чуток, вона була великою шанувальницею таланту автора "Руслана та Людмили".
"Проліз" російський автор і до столичної підземки, а саме до станції метро "Університет". Погруддя Пушкіна досі стоїть у вестибюлі. Попри те, що там досить сувора охорона, невідомі вже розфарбували погруддя червоною фарбою.
Наразі погруддя приховане від сторонніх очей. Перед ним розмістили інформаційний стенд. Чи планує влада позбутися цієї "памʼятки" наразі невідомо. Також відомо, що там під стендами причаїлися Ломоносов, Менделєєв і навіть Максим Горький.
Є в Києві й менш відомі памʼятники Пушкіну, на які, можливо, влада зверне увагу:
Згідно з ще однією міською легендою, у центрі Києва є двір, де стоїть ще одне погруддя Пушкіна. Але де він знаходиться наразі невідомо. До того ж подейкують, що двір зачинений і всередину можуть потрапити лише мешканці прилеглих будинків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.