Проведення виборів до настання миру буде отрутою для країни - Віталій Кличко

Міський голова Києва в інтерв'ю BBC розповів про власну пораду киянам виїздити з міста, своє розуміння причин війни, а також про те, чому в Україні недоречно проводити електоральний цикл під час воєнного стану

Кличко вибори
Міський голова столиці вже не вперше виступає проти проведення виборів до настання повноцінного миру в Україні

Міський голова Києва в інтерв'ю BBC пояснив, що мав на увазі, коли порадив киянам виїздити за межі міста, і розповів про плани Путіна на українську столицю. Спілкування відбувалося 30 січня 2026 року дистанційно, а співрозмовником Віталія Кличка став Нік Робінсон, політичний редактор BBC News та ведучий популярної передачі "Today" на BBC Radio 4. Також мер Києва відповів на декілька запитань про своє минуле й бажання повернутися до України після завершення кар'єри у спорті.

Аудіозапис інтерв'ю міського голови Києва виклали на сайті BBC. Запис розмови відбувся ще 30 січня 2026 року, а тривалість її була відносно невеликою (втім, зауважимо, що розмову було змонтовано журналістами з більш тривалого аудіозапису). У перші ж хвилини журналіст, Нік Робінсон, питає міського голову про те, як він почувався, коли, як мер міста, радив мешканцям виїздити за межі столиці.

"Власне, моєю порадою було: якщо у вас немає базових послуг, але є інша опція - будь ласка, скористайтеся нею. Головна мета росіян, Путіна, їхня головна ідея - в тому, що їм потрібна власність, територія України. Вони мріяли б, щоб ми виїхали десь до іншої країни - але ми залишаємося й боротимемося за наше майбутнє. Я ж радив виїхати тимчасово, на холодний період - якщо в людей немає послуг", - відповів йому Кличко.

Міський голова пояснив ситуацію з обстрілами й дефіцитом якісних послуг у місті. І додав, що від стійкості Києва залежить загалом ситуація і в інших регіонах. У тому числі, на фронті - міський голова зауважив, що столиця докладає великих зусиль, аби залишитись оплотом стабільності для всієї країни.

"Головна мета Путіна - не Донбас чи Крим, а Київ. Саме тому він б'є по місту і його інфраструктурі: хоче пригнітити населення і його здатність до опору. Понад 300 киян, з них 30 діти, загинули від ударів - а це й балістичні та крилаті ракети, і дрони-камікадзе. Росіяни б'ють щовечора", - підкреслив Кличко.

Також він виступив проти швидкого проведення виборів в Україні. Міський голова зауважив, що електоральні змагання до завершення війни можуть справити нищівний ефект на саму країну та її майбутнє.

"Ми ведемо війну з зовнішнім ворогом. А проведення виборів означає змагання між політичними партіями - і воно може знищити країну зсередини. Тому я не вважаю найрозумнішою ідеєю проведення виборів у воєнний час. Це - отрута для країни: спочатку треба повернути мир, а вже потім проводити вибори", - зауважив Кличко.

Відповів він також на декілька особистих питань. Зокрема, про те, чому він взагалі повернувся до України - після того, як завершив спортивну кар'єру, й маючи чималі статки ("ваші гонорари оцінили у 60 млн доларів", - додав Робінсон). Кличко пояснив, що скучив за рідним містом і країною, а ще, пояснив, що вирішив піти у велику політику.

"Я вже не новачок у політиці, я був мером Києва впродовж 12 років. Спочатку був трохи наївним, хотів побудувати тут другу Німеччину, чи другу Каліфорнію. А зараз зрозуміло, що країна має стати частиною демократичної європейської родини, оскільки метою Путіна є повернути Україну до Російської імперії. Ми вже були там, у тому числі, в радянські часи - обратно не хочемо", - пояснив міський голова.

Кличко нагадав також, що його батько був "комуністом, офіцером ВПС СРСР", і сам він зростав під гасла про війну з Америкою й капіталізмом. Але завдяки "перестройці" він отримав можливість виїхати за кордон і побачити ситуацію об'ємно.

"Ми вірили у цю пропаганду, яку чули щодня. А коли я побував за кордоном, в мене з'явилися аргументи в дискусії з моїм батьком, який щиросердно вірив у комуністичну систему. Я йому сказав: "батьку, все, що ми чуємо в медіа - це брехня: люди в капіталістичному світі щасливі, в них є різноманітні послуги, там не так і погано".

Коли Кличко закликав виїздити з міста, і чи послухали його кияни

Нагадаємо, Інформатор писав, що після масованого комбінованого обстрілу Києва у ніч на 9 січня 2025 року половина столиці залишилася без опалення, а ще третина міста - без води. Масштабні знеструмлення через удари ворога призупинили роботу помпових станцій. Ситуація настільки серйозна, що Віталій Кличко звернувся до киян з проханням тимчасово виїжджати за можливості з міста. Обстріл столиці відбувся на фоні сильного похолодання, тож, аби не допустити колапсу, воду з систем опалення почали зливати.

Пізніше ми написали з посиланням на рієлтора, що кияни не надто дослухалися до поради Кличка й не поспішають переїжджати за місто, де є "альтернативні джерела живлення та тепла". Така порада міського голови, нагадаємо, викликала у Києві сутнісну політичну дискусію. Втім, попит на заміські будинки перебуває на рівні 2025 року і є загалом невисоким.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити