Прокуратура проводить обшуки за справою щодо ремонту Південного мосту
Правоохоронці провели обшуки в офісах комунального підприємства "Київавтошляхміст" та підрядних організацій, які були залучені до ремонту Південного мосту. Відомо, що йдеться про провадження за фактом привласнення бюджетних коштів.
Про це повідомили в пресслужбі Київської міської прокуратури. Зазначається, що обшуки проводили прокурори Дарницької окружної прокуратури міста Києва спільно працівниками Нацполіції. Провадження відкрито за фактом привласнення бюджетних коштів, в умовах воєнного стану (частина 4 стаття 191 Кримінального Кодексу України).
Правоохоронці розповіли, що під час обшуків було вилучено документацію щодо виконання робіт на Південному мосту столиці. Зараз експерти досліджують всі ці документи. У прокуратурі зазначили, що досудовим розслідуванням займаються слідчі Досудове розслідування здійснюється слідчими СВ Дарницького УП ГУНП у м. Києві за оперативного супроводу УСР у м. Києві ДСР НП України.
Слід зазначити, що якщо провина за цією справою буде доведена, то ті, хто порушив закон, отримають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
"Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду", - додали в Київській міській прокуратурі.
Також повідомлялося, що у столиці проводять слідчі дії в "Київському метрополітені", "Метробуді" та структурних підрозділах Київської міської державної адміністрації. Відомо, що обшуки почалися 13 грудня. Зазначається, що все відбувається в рамках кримінального провадження за кваліфікацією "Службова недбалість" у комунальних установах столиці та на приватному підприємстві.
"Слідство має на меті перевірити наявність прорахунків на етапах проєктування, будівництва та експлуатації цього відрізку підземки. А також встановити відповідальних осіб, внаслідок діяння яких трапилися розгерметизація та затоплення тунелю метрополітену", — повідомили в поліції Києва.
Правоохоронці підкреслили, що закриті станції метрополітену були також і укриттям для киян та гостей міста під час повітряних тривог. Через аварію у метрополітені тисячі людей вимушені шукати інші способи пересування Києвом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.