Повернення додому: на залізничному вокзалі Києва встановили нову мініскульптуру з потягами

Бронзовий символ-нагадування про важливість повернення всіх українців до своїх домівок став 46-м в культурно-історичному проєкті Шукай

залізничний вокзал скульптура
Залізничний вокзал стал символом для українців, які їдуть додому або повертаються з фронту

На стіні біля входу в лаунж-зону, ліворуч від центрального входу до головного залізничного вокзала Києва 1 листопада 2024 року з'явилась нова мініскульптура в рамках проєкту “Шукай”. Два потяги, що прибувають на першу платформу «залізних воріт» Києва: один з військовими з Краматорська, інший — з-за кордону, є 46-м маленьким пам’ятником, що розповідає історію Києва. І, за словами організаторів проєкту, найскладнішим в реалізації з усіх існуючих символів.

Про це у Facebook повідомила авторка проєкту “Шукай” Юлія Бевзенко. Скульптура, виготовлена Юрієм Білявським, дійсно вражає ювелірністю виконання. Тут не тільки потяги, а й військовий з дружиною, хлопчик з іграшкою, родина переселенців. 

Як зазначають у “Шукай”, всі персонажі скульптури мають реальні прототипи, проте це присвята мільйонам схожих історій. А сама скульптура стане нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому, адже тому вона і має таку назву - “Повертаємо додому”.

 Київська перепічка отримала власний, ще й теплий, пам’ятник

Як розповідав Інформатор, у жовтні 2024 року на вулиці Богдана Хмельницького, 3 на фасаді будівлі, де продається найвідоміший столичний стріт-фуд, відкрили 45-ту мініскульптуру в рамках проєкту “Шукай”. Пам’ятник київській перепічці завжди теплий завдяки вбудованому нагрівачу. На цьому місці перепічка продається з 1986 року, і давно стала однією з головних кулінарних візитівок Києва. Це перший фастфуд столиці, який з’явився задовго до того, як кияни познайомилися з хот-догами та стріт-фудом. За 38 років не змінювалась ані рецептура, ані вага, лише ціна та обгортка.

Також ми писали, що у Києві вандали знову понівечили могилу ідейного засновника самостійної України Миколі Міхновського на Байковому кладовищі. Цього разу хтось зніс та вивіз меморіальний знак, що був встановлений на могилі. Це вже не перший випадок, коли невідомі нападають на пам'ятники діячеві УНР та організатору українського війська початку XX ст.: ще 2016 року було обезголовлено його бронзовий пам'ятник, потім, 2018 року, вже новому, гранітному, погруддю відбили окремі елементи та попалили обличчя. Зрештою, тепер вкрали й самий меморіальний знак.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube