Поки шукатимуть чергового, людина помре: хто сховав від киян дефібрілятори на зупинках швидкісного трамвая

Прилади, які рятують життя, у цивілізованому світі доступні в усіх місцях скупчення людей, проте у столиці на це свій погляд

дефібрилятор
Прилад сам підкаже, куди і як накласти електроди - треба лише виконувати інструкції, які він надає

Дефібрилятори, що запускають серце у разі його раптової зупинки, встановлювалися в Києві довго і важко. Проте у 2020 році з’явились на станціях метро, а згодом - і швидкісного трамвая. Їх переносили з місця на місце, від касирів до платформ, і ось вони зовсім зникли, зокрема, на зупинках швидкісного трамваю.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова, яка не виявила дефібрилятора на його звичному місці на станції “Національний авіаційний університет”. Депутатам отримати відповіді на дивні запитання завжди простіше ніж звичайним киянам, тож Семенова направила депутатське звернення до Департаменту транспортної інфраструктури. За тиждень отримала відповідь, в якій із посиланням на Київпастранс їй пояснили, що дефібрилятори не зникли - їх заховали, аби вберегти від вандалів. Точніше, аби вберегти чергового охоронця станції від зайвих рухів тіла. 

“Дефібрилятор було переміщено в кімнату чергового охоронця, до якого у разі необхідності мають можливість звернутися громадяни”,- йдеться у відповіді Департамента транспорту.

А щоб про переїзд пристроїв знала не тільки Ксенія Семенова, у департаменті пообіцяли доручити Київпастрансу розмістити інформацію, де ж людям шукати дефібрилятор. Важко сказати, скільки сплине часу між дорученням та появою оголошення, але, враховуючи, що мова йде про пристрій, який потрібен миттєво, Київпастрансу варто було б поквапитися.

“Дефібрилятор висить в публічному місці, і він автоматичний, бо дефібриляція – це реанімаційний захід, який в разі необхідності треба проводити прямо негайно. От впала людина на землю непритомна, і в той же момент нормальний киянин має зняти деф зі стіни та приклеїти електроди на потерпілого. Поки людина буде шукати чергового, потерпілий помре”, - зазначила Ксенія Семенова.

Варто зазначити, що швидка дефібриляція протягом перших хвилин може подвоїти шанси на виживання. А застосування пристрою не потребує ніяких спеціальних навичок. Тому, хто надає допомогу, треба просто відкрити скриньку і натиснути кнопку - далі дефібрилятор керує діями людини, підказуючи, що вона має робити.

Трагедії столичної підземки

29 серпня в метро Києва 20-річний хлопець впав на колії та зупинив рух поїздів. На станції метро "Університет" він підійшов надто близько до краю платформи, спіткнувся та впав. Через це потяг переїхав йому ногу. На щастя, чоловіка дістали з-під вагону живим, але він зазнав ампутації кінцівки. 

Наприкінці червня схожий випадок трапився на тій же "червоній" гілці метро. 27 червня на станції метро Університет в Києві чоловік впав на колії перед потягом.  Рух червоною лінією підземки також призупинявся. У міських пабліках публікували відео, на якому видно, що людина лежить просто під передньою частиною потягу й кричить від болю. Повідомляли, що їй відтяло ноги.

Нагадаємо, Інформатор писав про трагедію, коли на станції метро "Контрактова площа" в Києві просто на колії впала дівчина. Постраждалу швидко дістали та госпіталізували до лікарні. Як згодом повідомили журналістам у відділенні політравми КНП "Олександрівська клінічна лікарня", руку дівчині врятувати таки не вдалося - не зважаючи на те, що її одразу доставили до реанімації. Також вона отримала травму грудної клітини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube