Подвійний Удар по Кличку: Тимур Ткаченко може стати депутатом Київради, а соратник мера – скласти повноваження

Мережею гуляє заява за власним бажанням, подана ударівцем Ігорем Опадчим, і вона може призвести до дуже цікавої перестановки

Тимур Ткаченко Віталій Кличко Київська міськрада
Міському голові Києва жодним чином не вигідно замінити Опадчого на Ткаченка

15 квітня на Київраду чекає захоплююче ралі: розгорнеться боротьба за крісло секретаря, яке звільнилося після добровільного складання повноважень Володимиром Бондаренком. Обирати його Київрада має з чинних депутатів, версії щодо кандидатів існують різні. Але ввечері 14 квітня у засідання з'явилася ще одна інтригуюча сюжетна лінія, якій під силу легко засунути вибори на другий план. Вже 15 квітня голова КМВА Тимур Ткаченко може стати за сумісництвом депутатом Київради та ще трохи ускладнити життя міському голові столиці Віталію Кличку. "Інформатор" пояснює, як таке можливо.

"Удар" "Ударом" вибивають

Слід зазначити, що епопея з відставкою Бондаренка стала публічною поразкою фракції “Слуга народу”. Спроба зняти секретаря голосуванням, ініційована "слугами", з тріском провалилася - він гордо пішов сам. Але Банкова, яка стоїть за цим політичним брендом, може тепер провернути невеликий, але приємний реванш. 

Ні, про взяття Київради під контроль не йдеться. Але “десантувати” Ткаченка на Хрещатик – чому б і ні? Тим більше, що комбінація обіцяє бути елегантною: голова КМВА, явний опонент Кличка, зайде до Київради як… “ударівець”.

Справа в тому, що саме за списком партії “Удар” Віталія Кличка Тимур Ткаченко - тоді заступник голови Дарницької РДА, йшов до Київради у 2020 році. "Інформатор" нагадує, що під першим номером у Деснянському районі "від Кличка" йшов Павло Рябікін, тоді гендиректор аеропорту Бориспіль, згодом міністр з питань стратегічних галузей промисловості та посол України в Китаї (2023-2024). До речі, у кулуарах Київради прийнято вважати, що Рябікін свого часу і став “трампліном”, з якого Ткаченко стрибнув у велику політику, пройшовши перед тим “обкатку” на управлінських посадах. Другим номером був Ігор Опадчий, який і працює зараз у Київраді, третім - Ткаченко. 

14 квітня кілька українських медіа заявили, що Київрада розгляне заяву про складання повноважень, яку подписав депутат “Удару” Ігор Опадчий. А якщо він іде, заходить наступний за списком – тобто чинний голова КМВА. Законом таке сумісництво не заборонено, адже не заборонено міністрам економіки підпрацьовувати лекторами у вишах, а Андрію Вітренку, що очолює фракцію "Слуги народу" у Київраді – бути заступником міністра освіти та науки України.

Як Опадчий скаржився на тиск Банкової, та звідки народилася “прихована” заява

Офіційних даних про складання депутатом повноважень саме 15 квітня, немає. Опадчий на момент публікації не відповів на запит "Інформатора" про коментар. Але ситуація з урахуванням передісторії виглядає цілком правдоподібною.

Усі ЗМІ, які написали про бажання Опадчого піти на спокій, посилаються на один з одіозних Telegram-каналів, який опублікував знімок нібито його заяви - з печаткою Київради та візою вже колишнього секретаря Бондаренка: “Отримав особисто”.

опадчиу 1

 

 

Telegram-канал при цьому безапеляційно говорить про винесення заяви Опадчого до зали як про справу вирішену, та ще й ставить ультиматум Кличку.

"Завтра на сесії Київради розглядатиметься заява про складання мандата депутатом від УДАРу Ігорем Опадчим. Попереджаємо: якщо Віталій Кличко продовжить ховати цю заяву, ми почнемо розкривати деталі всього цього процесу", - інтригували автори посту 14 квітня.

На документі, якщо припустити, що він справжній, добре видно дату: Бондаренко отримав заяву 14 березня 2025 року. Ховають папірець чи не ховають, але на голосування, виходить, уже місяць не виносять.

опадчиу 2

У міського голови Києва, звичайно, є всі резони відтягувати цей неприємний момент - схоже, на цьому і грають автори посту, приписуючи йому "приховування". Якщо Ткаченко врешті-решт замінить Опадчого, для Клична це - мінус "штик" у депутатській команді і плюс, хоча насправді - другий мінус, серйозний і впливовий порушник спокою у залі. Ніхто не здивується, якщо голова КМВА не просто зайде до Київради, а й розпочне активну гру - наприклад, сколотить депутатську групу або візьме під свій контроль якусь фракцію. А от у перспективу, що Ткаченко слухняно голосуватиме на користь “Удару”, навпаки, слабо віриться.

Тут важливо нагадати, що в жовтні 2024 року Опадчий поскаржився  на тиск. Депутат Київради стверджував, що його намагаються позбавити мандата, щоб завести замість нього наступну за списком "Удару" людину - чиновника з Мінрозвитку громад та територій. А Ткаченко тоді був чинним заступником міністра у цьому відомстві.

"Пів року тому мені передали «привіт» із Офісу Президента із пропозицією скласти мандат в обмін на спокійне життя. Якщо погоджуся, буду спокій, а якщо ні — життя стане дуже неспокійним. Я був вражений такою пропозицією, тому записав відео, яке приберіг для цього моменту", – зазначив тоді в повідомленні Опадчий, прикріпивши відео, де на камеру називає дату 24 червня 2024 року та розповідає про тиск з метою змусити його скласти мандат.

Ці зізнання дають привід припустити, що план “десантування” Ткаченка до Київради існував давно, і ґрунт, як то кажуть, удобрювався. Можна припустити, що тиск на Опадчого посилився, і до березня він вважав за краще погодитися на "спокійне життя". До речі, посту з цим відео у Фейсбуці "ударівця" більше немає.

 Але навіщо тепер Ткаченко та його політичним патронам ксива місцевого депутата “за сумісництвом”, якщо чиновник і так зайняв топ-посаду у Києві – не до кінця зрозуміло. Якщо так “вибивати” Опадчих із Київради головами КМВА – жодних топ-менеджерів не вистачить, а мета “зробити Кличку нерви” навряд чи виправдовує такі зусилля.

У чому Опадчого визнали винним, і звідки, за версією самого депутата, взялося елітне авто

Зазначимо, що Опадчий, як депутат Київради 6-9  скликань - тобто, вже чотирьох поспіль,  є досить досвідченим політиком на місцевому рівні. Однак під час нинішньої каденції він потрапив у корупційний скандал, і вважає це за елемент кампанії тиску на себе.

Нагадаємо, Інформатор в деталях писав про історію  Опадчого. Так, ще влітку суд визнав депутата Київради винним у отриманні коштовного подарунку - автомобіля Range Rover Sport 2020 року випуску. У корупційній схемі, як стверджує слідство, були задіяні мати та помічник депутата. Суд першої інстанції виніс рішення про штраф у розмірі 2550 грн та конфіскацію цінної автівки, а згодом це рішення було підтверджено у апеляції. НАЗК внесло депутата до свого реєстру корупціонерів із формулюванням “порушення встановлених законом обмежень щодо отримання подарунків”.

Згодом сам Опадчий пояснив Інформатору, звідки взялося це авто.  Депутат розповів, що винним себе не вважає, а правоту збирається доводити у Європейському суді з прав людини. Крім того, натякнув, що вся історія зі звинуваченням є "замовленням" проти нього, а він, як адвокат, постійно користується автівками клієнтів для поїздок Україною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ