Плюс одна фобія: у Києві на Трухановому дівчинку покусали дикі оси

У дитини виявилася гостра алергічна реакція на укуси комах, відтак, довелося викликати швидку та ушпиталювати пацієнтку

Напад ос на людей Труханів острів муніципальна охорона
Муніципальні охоронці заспокоїли матір з донькою, надали воду, щоб промити місця укусів і викликали "швидку"

У суботу, 27 липня, на Трухановому острові у Києві на 14-річну дівчинку напала зграя ос. Мати дівчини оперативно звернулася по допомогу до муніципальної охорони, що несла службу у парковій зоні. Але стан дитини почав погіршуватися - виявилося, що вона мала алергію на укуси комах.

Про інцидент розповіли у комунальній організації "Муніципальна охорона". За словами матері, зграя ос напала миттєво, тож вона розгубилася та запанікувала. Дівчинка отримала декілька ужалень, а у місцях травмувань її тіло стало швидко набрякати.

Муніципальні охоронці заспокоїли матір з донькою, надали воду, щоб промити місця укусів і викликали "швидку", оскільки стан дитини почав погіршуватися. На щастя, медики прибули швидко, і виявили у дівчинки гостру алергію на укуси комах. Її госпіталізували до лікарні. Нині дівчинка почувається добре, її здоров’ю вже нічого не загрожує.

Що робити, якщо вас вжалили

Агресивна поведінка ос та бджіл зазвичай пов’язана з їхнім самозахистом. Комахи нападають, якщо людина наближається до їхнього гнізда. Найбільше укусів комах фіксують у липні та серпні.

Якщо так сталося, що оса чи бджола все ж вжалила, медики радять передусім промити місце укусу водою. Якщо є жало, обережно витягти його продезінфікованими пінцетом, голкою або пальцями. Далі необхідно обробити місце укусу спиртом, перекисом водню, йодом тощо. Можна випити антигістамінну пігулку. У разі виникнення сильного головного болю, задишки, нудоти, судом — слід негайно викликати "швидку". До лікаря необхідно звернутися також у разі, якщо укус прийшовся на язик, гортань, губу, обличчя.

Angry birds: у Києві ворони почали нападати на людей - в чому проблема

Нагадаємо, наприкінці травня Інформатор писав про те, що Києві можна чекати на агресивну поведінку ворон та їхніх найближчих "родичів". У соцмережах кияни вже скаржаться на напади: птахи б'ють дзьобами та намагаються злякати людей крилами. А тиждень тому зоозахисникам привезли зайченя, яке птахи мало не заклювали на смерть. Причина пояснюється просто: птахи захищають своїх дітей, "злетків", які ще навчилися літати та тренуються, іноді опиняючись на землі.

Також ми розповідали, що на Київщині свійські тварини заразилися сказом після нападу інфікованої дикої лисиці. Людей закликають вакцинувати домашніх улюбленців, а також терміново звертатись до медиків після укусу тварини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube