За 200 доларів США мешканець столиці погодився на шахрайську схему, щоб продати квартиру померлого киянина
За процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру у шахрайстві киянину. Він виявився учасником злочинної групи, що з використанням підроблених документів продала квартиру померлого киянина. Про це 7 травня повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.
Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний за 200 доларів США погодився на пропозицію взяти участь у шахрайській схемі, видаючи себе за власника квартири по проспекту Берестейському.
«Справжній власник житла помер ще у жовтні 2021 року, не мав спадкоємців. Зловмисники спочатку підробили договір дарування на ім’я підозрюваного, а потім він вже як власник квартири спробував її продати за 1,2 млн гривень», - йдеться в повідомленні.
Дії фігуранта, який виступав підставною особою та виконував роль власника квартири кваліфіковано як пособництво у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.
На даний час за клопотанням прокуратури на незаконно відчужену квартиру накладено арешт.
«Оскільки померлий власник квартири не мав спадкоємців, після його смерті житло повинно перейти у комунальну власність. Прокуратурою готується позовна заява про визнання квартири відумерлою спадщиною та витребування її у комунальну власність», - пояснили в прокуратурі.
Досудове розслідування триває, встановлюються організатори шахрайської схеми та інші особи, що допомагали незаконно продати житло.
Національний банк та кіберполіція започаткували інформаційну кампанію, мета якої – навчити українців правилах безпеки онлайн-платежів. Для збереження заощаджень радять дослухатися до простих рекомендацій:
Перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн-банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті. Якщо необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.
Посилання сумнівних сайтів можна через сервіс Асоціації "ЄМА" CheckMyLink. Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону – 0 800 505 170.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.