Прокляте місце: підлеглі Кличка 5 раз ремонтують одну трубу поблизу ТРЦ Ocean Plaza

Читать на русском

У Києві регулярно провалюється асфальт на дорогах, тому головною причиною є зношеність мереж: станом на 2021 рік у Києві замінили, зі слів мера столиці Віталія Кличка, 270 кілометрів труб на тепломережах.

Читать на русском
Прокляте місце: підлеглі Кличка 5 раз ремонтують одну трубу поблизу ТРЦ Ocean Plaza
Мережі замінюють дуже повільно, тому аварії будуть траплятися й надалі

У Києві регулярно провалюється асфальт на дорогах, тому головною причиною є зношеність мереж: станом на 2021 рік у Києві замінили, зі слів мера столиці Віталія Кличка, 270 кілометрів труб на тепломережах.

У Києві 14 травня 2024 року затопило площу Либідську. Це сталося через прорив труби поблизу ТРЦ Ocean Plaza, тому стався обвал дороги, утворилися затори, а громадський транспорт рухався із затримками. В Київраді повідомили, що аварія відбулася через гідравлічні випробування теплотраси. Проте у цьому місці вже не вперше стаються затоплення й кожен раз міська влада рапортує про усунення аварії. 

Цього разу діаметр пошкоджень на дорозі становив 800 метрів. На цій ділянці перекрили рух транспорту. 

Асфальт поблизу торгівельного центру провалюється вже...вп’яте. Вперше це сталося у 2014 році, потім у 2016, у 2020, 2021 й у 2024 роках. 

У червні 2014 року перед ТРЦ "Ocean Plaza" біля станції метро "Либідська" провалився асфальт. Це ускладнило рух транспорту та автомобілів. 

У травня 2016 року стався прорив труби з гарячою водою біля торгівельного центру. Хвилею води накрило МАФи, авто на стоянці та людей. Крім того, зірвало люк і кинуло вбік маршрутки. В результаті цього були пошкоджені автобус й три автомобілі. В результаті аварії, гарячої води у мешканців району не було майже два тижні. 

Через аварію маршрутка провалилася під землю.
Через аварію маршрутка провалилася під землю.

У січні 2020 році через порив труби теплопостачання біля ТРЦ Ocean Plaza маршрутка провалилася під асфальт, а у торговому центрі затопило весь нульовий поверх та паркування. 

Прокляте місце: підлеглі Кличка 5 раз ремонтують одну трубу поблизу ТРЦ Ocean Plaza 2

 

Прокляте місце: підлеглі Кличка 5 раз ремонтують одну трубу поблизу ТРЦ Ocean Plaza 3

 

Окріп швидко заповнив територію торгівельного центру. Людей виносили на руках.
Окріп швидко заповнив територію торгівельного центру. Людей виносили на руках.

Відвідувачі ТРЦ, які знаходилися на цокольному поверсі, не встигали залишити будівлю, щоб не замочити ноги, адже окріп підіймався дуже швидко. Кілька людей отримали опіки, а ще кількох рятувальників виносили на руках.

Столична влада пояснила, що тепломагістраль у цьому районі столиці будувалася ще у 1987 році, хоча аварійною її не вважали. Комунальники замінили половину пошкодженої ділянки. 

За даними поліції Києва, у 2020 році постраждали 10 осіб, а для 7 знадобилася госпіталізація до лікарні. Було відкрито кримінальне провадження. 

Для постраждалих, які опеклися окропом, створили спеціальну комісію щодо розгляду їх заяв про відшкодування. 

 

Згодом, у травні 2021 року поблизу станції метро «Либідська» знов прорвало трубу. Вода раптово заповнила усю проїжджу частину, через що довелося змінити рух транспорту. Прорив стався на тому ж місці, де був узимку 2020 року. 

Трубу знов прорвало у 2024 році.
Трубу знов прорвало у 2024 році.

 

Останнього разу трубу прорвало у вівторок, 14 травня 2024 року. На проїзній частині стався обвал дороги. Внаслідок цього на дорогах утворилися затори, а громадський транспорт рухається із затримками. На щастя, ніхто не постраждав.

Як пояснювали аварії та що обіцяли

У 2020 році в Київтеплоенерго заявили, що ТРЦ Ocean Plaza збудовано з порушенням нормативів в охоронній зоні тепломереж. 

«Але чи вплинуло це на прорив трубопроводу - повинна з’ясовувати спеціальна комісія», - заявляв у 2020 році начальник відділу з експлуатації теплових мереж КП "Київтеплоенерго" Олександр Пелипишин.

З ним був згодний директор центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко, який вважав, що потоп з окропу у торгівельному центрі став можливий через прорахунок будівельників. 

«Якщо не прорив магістралі, міг бути дощ. У таких випадках проєктувальник мав би передбачити можливість потрапляння води на перший поверх або у підвал і зробити захисні споруди. Нічого складного тут немає. Але, напевно, забудовник Ocean Plaza вирішив на цьому заощадити», – заявляв у 2020 році Сергієнко.

Однак прориви стаються з року в рік на одному й тому самому місці. Тому головною причиною насамперед залишається зношеність мереж. Частково це можна пояснити тим, що з січня 2002 року до середини 2017 року теплопостачання у столиці було «приватною справою». Ремонтом мала опікуватися акціонерна енергетична компанія «Київенерго», яка мала в управлінні тепломережі столиці за угодою, яку з боку Київради укладав Олександр Омельченко. 

«Хтось одержував усі доходи, але нічого не вкладав у реконструкцію того, на чому заробляв. Бо навіщо? Нехай потім київська громада про це турбується. Результати – загальновідомі», - писав киянин Петро Олещук.

У 2021 році мер Києва Віталій Кличко заявив, що «після повернення тепло-енергетичного комплексу в управління громади місто замінило вже 270 кілометрів труб на тепломережах».

Прокляте місце: підлеглі Кличка 5 раз ремонтують одну трубу поблизу ТРЦ Ocean Plaza 6

 

Після аварії на тепломережі з'явилися меми з мером Києва.
Після аварії на тепломережі з'явилися меми з мером Києва.

«Процес, на жаль, не швидкий. Бо столичний теплоенергетичний комплекс – один з найбільших в Європі, - казав Віталій Кличко. - Комунальні служби міста здійснюють огляд тепломереж і проводять гідравлічні випробування. Через них в деяких проблемних місцях і трапляються аварії».

Інформатор писав, що у Києві на Подолі прорвало водопровід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.