Під Києвом віряни відвоювали привласнений колишнім настоятелем УПЦ храм

Понад пів року мешканці села Шевченкове, що розташоване у Броварському районі, молилися просто неба та в приміщенні у будинку культури

храм ПЦУ богослужіння віряни
З початку літа богослужіння проводилися на вулиці, адже парафіяни не мали доступу до церкви

На Київщині парафіяни повернули релігійній громаді храм, що був незаконно привласнений його колишнім настоятелем. Люди залишилися без церкви у травні 2024 року, після одностайного голосування за приєднання парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України. Виявилося, що колишній настоятель з УПЦ встиг вивести храм із власності релігійної громади.

Про щасливий фінал історії, яка тягнулася понад пів року, повідомили у Переяславсько-Вишневській єпархії. Мова про храм у селі Шевченкове Броварського району на Київщині, який був побудований у 2017 році. До цього, впродовж 20 років, богослужіння проводилися в облаштованому під храм приміщенні, аж поки сільська рада не виділила земельну ділянку під церкву, яку будували всім селом.

У травні 2024 року на зборах релігійної громади мешканці Шевченкового одностайно проголосували за за приєднання своєї парафії на честь архістратига Михаїла до Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ. У липні одержали державну реєстрацію, проте вже на той час віряни проводили богослужіння просто неба. Адже виявилося, що храм, побудований на кошти селян, за документами їм вже не належить, і доступу до нього немає.

“У процесі державної реєстрації виявилось, що колишній настоятель з УПЦ незаконно привласнив собі святиню, яку громада будувала всім селом, протиправно вивівши храм із власності релігійної громади. Зібравши доказову базу, юридичний відділ Великодимерської селищної ради у співпраці з єпархією підготував скаргу до Міністерства юстиції України для скасування незаконної державної реєстрації, яку було задовільнено”, - повідомили у Переяславсько-Вишневській єпархії.

Як кияни ставляться до УПЦ і будівництва великого православного центру на Жилянській

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що кияни роздратовані фактом будівництва Свято-Троїцького храму та споруди "Просвітницького центру" УПЦ на перетині вул. Жилянської та Шота Руставелі у самісінькому центрі Києва. Причому невдоволення викликає як сам факт зведення (втім, зрештою, храм на цьому місці дійсно був - до 1962 року), так і архітектура споруди, і її належність до "російського" православного стилю. Також дратує те, що храм будується вже протягом 10 років - і прямо навпроти ліцею №145, а будівельний майданчик явно не додає учням наснаги у навчанні.

Також ми розповідали, що у вересні 2024 року СБУ проводила обшуки у Свято-Введенському чоловічому монастирі УПЦ. Ймовірна підстава для процесуальних дій - поширення ворожої пропаганди деякими із ченців. У той же час, сама УПЦ повідомляла про "близько шести" обшуків за різними кримінальними провадженнями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ