Під Києвом горять сміттєзвалища і торфяники: звідки взявся запах гару і чи небезпечне повітря у столиці

У Києві та області погіршилася якість повітря, що пов'язують з традиційними для ранньої осені проблемами, як-от пожежі на торф'яниках та у лісах неподалік від столиці, у деяких районах Києва невдовзі може стати важко дихати чутливим людям

Якість повітря пожежі Київська область
Під Києвом горять сміттєзвалища і торфяники, через що погіршилася якість повітря і в самому місті

У Києві та області дещо погіршилася якість повітря. Це пов'язане з традиційними для ранньої осені проблемами - пожежами на торф'яниках та у лісах неподалік від столиці. Наразі найгірше повітря на київському Лівобережжі, а на північний схід від столиці, в районі села Зазим'я Броварського району, воно взагалі є нездоровим для людей, чутливих до якості повітря.

Дані онлайн-карти від ЛУН Місто свідчать про погіршення якості повітря у столиці. У самому Києві якість все ще є прийнятною, найгірший результат показують вимірювальні станції в районі ДВРЗ (вул. Алма-Атинська) та Соцміста (вул. Каунаська) - показники складають 88 та 73 AQI PM2.5 відповідно. Цей показник позначає кількість зважених твердих мікрочастинок, що містяться у повітрі.

Наразі найгіршою якість повітря є на півночі столиці. Карта від LUN.ua
Наразі найгіршою якість повітря є на півночі столиці. Карта від LUN.ua

На правому березі найгірша ситуація на півночі Оболоні - Мінський масив, вул. Сім'ї Кульженків. Там показники склали 75 AQI PM2.5. Такі показники не становлять жодної небезпеки для киян: при показниках якості повітря від "0" до "50" містянам радять гуляти та активно проводити час просто неба, від "50" до "100" - просто нормально поводитись на вулиці.

При досягненні показника вище "100" повітря стає вже нездоровим для чутливих (літніх) людей, лікарі радять обмежити їм активності на вулиці, це ж стосується дітей. Саме таке повітря зафіксували північніше Києва, станція біля села Зазим'я зафіксувала показник у 117 75 AQI PM2.5.

В ГУ ДСНС України у Київській області пояснюють таке явище пожежами на стихійних сміттєзвалищах. Таких, пишуть надзвичайники, чимало у столичному регіоні, причому місцеві самі ж часто провокують займання. Також доволі часто вогонь перекидається зі сміття на ліси, що розташовані поряд зі смітниками.

"За вихідні фахівці Служби порятунку здійснили 15 бойових виїздів на ліквідацію подібних випадків на Київщині. Представники ДСНС заливають тління, однак процес горіння відбувається зазвичай всередині звалища, що унеможливлює доступ води безпосередньо до осередку горіння. Тоді залучають спец техніку, щоб розібрати тліюче сміття", - пояснюють у ДСНС.

А в КМДА бачать ще одну причину - горіння торфу за містом. Саме в Броварському районі, зазначають в адміністрації столиці, нині відбуваються пожежі у 6 осередках загальною площею 3,74 га. До того ж дме північно-східний вітер, що задуває до столиці вітер зі згарищ. У КМДА рекомендують зачиняти вікна та відмовлятися від довгих прогулянок у разі, якщо задимлення почне збільшуватись у північних районах Києва.

Влітку горіли супермаркети й бізнес-центри: найсильніші пожежі Києва

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Дарницькому районі Києва спалахнула сильна пожежа у супермаркеті в районі вул. Здолбунівська, що у жилому районі Позняки. Рятувальники вчасно евакуювали з будівлі персонал та відвідувачів. Про постраждалих не повідомлялося.

А напочатку липня ми писали, що у Печерському районі Києва сталася пожежа в бізнес-центрі по вулиці Еспланадній, що поблизу станції метро Палац спорту. Вчергове за останній тиждень, пожежникам довелось боротися з полум'ям. Вогонь охопив площу у тридцять метрів квадратних, утім його вдалося оперативно загасити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube