Маломобільним людям і матусям з немовлятами доводиться конкурувати то з автівками на парковці, то з велосипедами, наражаючи себе на ризик
Міська влада багато говорить про безбар’єрне середовище та створення комфортних умов для всіх мешканців Києва. Не завжди стільки ж і робиться для цього, але процес все ж таки зрушив з мертвої точки. Інша річ, що не в кожному випадку забезпечення умов безбар’єрності дорівнює зручності та безпечності. Тому облаштовувати пандуси вже навчилися, а ось потурбуватися, щоб ніхто нікому не заважав і щоб маломобільні люди почувалися впевнено - поки виходить через раз, поперемінно з принципом “зробили, аби було”.
Особливо невтішний вигляд це має біля торговельних центрів та супермаркетів, де багато людей та транспорту. Як зазначають кияни на сторінці ГО “Пасажири Києва” у Facebook, зокрема така ситуація спостерігається на Оболоні. Біля Сільпо на проспект Володимира Івасюка знижений бордюр для візків - своєрідний пандус - зробили чомусь не на пішохідному переході, а прямо на паркувальне місце, прямо під колеса автівки. І у випадку з великою машиною водій може відразу і не помітити візок перед собою. Типова ілюстрація, коли зроблено не для зручності, а для годиться. Сільпо, до речі, відреагувало під дописом, пообіцяв “враховувати цей момент надалі”, тобто при облаштуванні пандусів у інших магазинах.
Ще один приклад того, що виходить, коли зробили, а потім подумали - великий магазин та ресторан риби та морепродуктів Egersund Seafood на Оболоні. Хоча, може, й подумали, але про всіх одразу, тому облаштували велопарковку прямо на схилі пандуса, повідомив у Facebook киянин Дмитро Сидоренко. І захотів би з’їхати з нього, та не вийде - двоколісні перегороджують шлях. Тому або на візку по сходах, або чекати, поки не вийдуть власники як мінімум двох велосипедів.
Як днями розповідав Інформатор, сучасний простір знаходиться у Києві на вулиці Дорогожицькій, 4. Він оснащений всіма необхідними елементами доступності: тактильною плиткою по всій площі, мнемосхемою, широкою вхідною групою без порогу, звуковим маяком на дверях, цифровим помічником та адаптованими меблями. Поступово усі відділення «Нової пошти» стануть безбар'єрними та працюватимуть в них лише люди, які пройдуть спеціальну підготовку.
Також ми розповідали про скандал через безбар'єрність з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка. Виявилося, що виш не обладнаний допоміжними технічними засобами, що здатні забезпечити інклюзивність та доступ до приміщення для маломобільних, та людей з обмеженими можливостями. Питання руба поставив громадський діяч, військовий Олег Симороз, який не зміг скористатися послугами ліфта під час повітряної тривоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.