Правоохоронці почали кримінальне провадження за фактом зникнення з могили державотворця меморіального знаку, встановленого там активістами нещодавно, вже після того, як попередні пам'ятні знаки, у тому числі статуя та погруддя, були розтрощені вандалами
Поліція Києва відкрила кримінальне провадження щодо акту вандалізму на могилі Миколи Міхновського, ідейного засновника самостійної України. Днями, нагадаємо, з його могили зник пам'ятний знак, встановлений там коштом активістів замість статуї та погруддя, що також зазнали пошкоджень і були демонтовані раніше. Нині ж Голосіївське управління поліції у Києві проводитиме перевірку в рамках кримінального провадження.
Про відкриття кримінального провадження за фактом руйнування меморіального знака на могилі Міхновського, що на Байковому цвинтарі, повідомив нардеп Ярослав Юрчишин. Саме до нього звернувся по допомогу і розголос президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль, ініціатор встановлення меморіального знаку на могилі.
"Отримав відповідь від Нацполіції на моє депутатське звернення. Правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження щодо знесення і вивезення пам’ятника на могилі Миколи Міхновського — одного з провідників української держави", - зазначив у соцмережах Юрчишин, показавши офіційну відповідь від ГУ Нацполіції у Києві на своє звернення.
З документа, що надіслали правоохоронці нардепові, випливає, що його звернення направили до слідчого відділу Голосіївського управління поліції для перевірки викладених фактів та долучення до матеріалів кримінального провадження. Його відкрили ще 9 липня за заявою самого Романа Коваля. Цікаво, що поліція розслідує справу за ч.4 ст.185 КК України (вчинення крадіжки в умовах воєнного стану), а не за "вандалізм". Ймовірно, тому, що ще 2017 року ст. 214 КК України, яка раніше передбачала відповідальність за пошкодження суспільно-значущого майна, тобто вандалізм, була виключена з Кодексу. Сьогодні відповідальність за пошкодження та знищення майна чітко закріплена лише в статті 194.
Зазначимо, що постать Миколи Міхновського є чи не ключовою у відродженні української державності напочатку XX століття. Саме він був ідеологом українського самостійництва, одним з перших українських націоналістів, автор гасла "Самостійна Україна - від Сяну до Кавказу". 1905 року розробив та опублікував перший проєкт Конституції України.
За часів УНР Міхновський займався побудовою війська, за його ініціативи було сформовано 1-й український полк ім. Богдана Хмельницького. При Гетьманаті Скоропадського його постать розглядалася на посаду прем'єр-міністра, втім, Міхновський став лише особистим радником гетьмана. Помер вже у Києві часів УРСР.
Нагадаємо, невдовзі після того, як Український інститут нацпам'яті визнав письменника Михайла Булгакова "неприхованим українофобом" та антиукраїнським діячем, невідомі залишили на пам'ятнику Булгакова заклики про його демонтаж та цитати з творів, які можна трактувати, як українофобські. Цитати видруковані на чорному папері зі світлиною письменника на тлі та написом "Булгаков - чорт".
А днями у Києві розгорнулася дискусія про те, чи варто встановлювати пам'ятник затятому антикомуністу, 40-му президенту США Рональду Рейгану. Його персоною пропонують замістити один з монументів, що були знесені за останні роки - йдеться про локації, де раніше стояли пам'ятники Щорсу, Леніну чи Ватутіну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.