Найвищу точку лаврської дзвіниці у Києві відкриють для відвідувачів: що там можна побачити

Читать на русском

Колишня найвища точка Києва буде доступною для огляду вперше за 30 років

Читать на русском
Києво-Печерська лавра відкриє дзвіницю
На найвищому рівні розташовано карильйон, годинник з курантами вагою 4,5 тони

Колишня найвища точка Києва буде доступною для огляду вперше за 30 років

22 листопада вперше за 30 років Велика лаврська дзвіниця буде повністю доступною для відвідування киянами та гостями міста. Це стало можливим завдяки проведенню реконструкції її верхніх ярусів. Дотепер найвищі були недоступні для відвідувачів.

"З 22 листопада вперше за 30 років головний візуальний символ Києва буде повністю доступним для відвідування киянами та гостями міста", - повідомляє Національний заповідник "Києво-Печерська лавра".

Востаннє масштабні ремонтно-реставраційні роботи дзвіниці проводили у 2011–2012 роках. А у жовтні цього року Велику дзвіницю Києво-Печерської лаври відкрили для відвідувачів до 3-го ярусу. Всього вона має чотири рівні, що звужуються догори, з різними типами колон. Кожен з них прикрашений особливим чином.

Колишня найвища точка міста

Дзвінницю в бароковому стилі побудував у 1731-1745 роках німецький архітектор Ґотфрід Шедель. Його ім'я та дату побудови можна побачити на плитці над виступом на першому поверсі. Проте справжня дата початку робіт - 1707 рік, коли почали створювати підземну частину, фундамент. Він має 6 метрів у висоту, 10 - в ширину, а стіни підземного рівня мають товщину 8 метрів.

Фундамент, зведення якого було профінансовано тодішнім гетьманом Іваном Мазепою, настільки міцний, що, коли під час Другої світової було підірвано сусідній Успенський собор, дзвіниця нахилилася лише на 60 сантиметрів. До середини ХХ століття будівля була найвищою у Києві, і досі вона є однією з найвищих православних дзвіниць в усьому світі. Її висота - 96,5 метрів.

Що на четвертому рівні

На першому поверсі дзвіниці раніше зберігалися монастирські архіви. Сьогодні тут розташований виставковий зал. На другому рівні містилася бібліотека монастиря, на третьому – великі дзвони, а на четвертому – карильйон. Це куранти з 8 тонів, з яких кожні п’ятнадцять хвилин лунає діатонічна гама. Годинник було побудовано 1903 року на замовлення Духовного Собору лаври, проте в ньому немає ані годинникової стрілки, ані циферблату - лише 8 дзвіночків. Вага механізму - 4,5 тони.

Щоб потрапити на четвертий, найвищий, рівень відвідувачу доведеться подолати 374 сходинок. Головна оглядова балюстрада розташована на висоті 47 метрів.

Відкривають нову ковзанку

Нагадаємо, "Епіцентр" має наміри відкрити ще два торгівельні комплекси на Київщині навесні 2024 року. Їхня сукупна площа складе 193 тисячі квадратних метрів. До того ж, ритейлер вперше створить саме торгівельно-розважальний центр з площами для орендарів та дитячими розвагами.

До того ж, у Києві анонсували відкриття першої ковзанки цьогорічного зимового сезону. Льодовий майданчик площею 1600 квадратних метрів працюватиме з 9 грудня по 28 січня на Дніпровській набережній, 12, біля ТРЦ River Mall. Про це повідомляє прес-служба ТРЦ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.