У Національному військово-історичному музеї України працює виставка “Нація зброярів”, де представлені зразки зброї, які зараз працюють на полі бою
Виставка «Нація зброярів» показує, що виготовляти зброю й військову техніку в Україні вміли здавна. На експозиції представлена ретроспектива українського озброєння. Про це 16 квітня повідомили в прсслужбі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.
У Національному військово-історичному музеї України до 13 травня триватиме виставка "Нація зброярів". Як підкреслив на відкритті міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, приклади сучасного озброєння в експозиції - це дійсно те, що працює зараз на фронті. І такого озброєння ставатиме все більше.
Зокрема, сучасна зброя й техніка представлена дронами різного типу, макетами броньованої техніки, лінійкою боєприпасів різних калібрів, туреллю, повнорозмірним макетом водного дрона «Магура», симуляторами для навчання військовослужбовців на дронах, важкій стрілковій зброї, ППО.
Найдавніший експонат - комплекс предметів озброєння і спорядження з поховання скіфського воїна V ст. до н.е. Сучасна зброя й техніка представлена дронами різного типу, макетами броньованої техніки, лінійкою боєприпасів різних калібрів, туреллю, повнорозмірним макетом водного дрону “Магура”, симуляторами для навчання військовослужбовців на дронах, важкій стрілковій зброї, ППО.
"Нашою задачею було показати, що українці завжди вміли виготовляти озброєння. Тому що нам завжди доводилось боронити свою країну зі зброєю в руках. Наші воїни продовжують робити це й сьогодні. Відвідувачі можуть буквально торкнутися тієї зброї й техніки, яка береже їх життя прямо зараз. А також спробувати себе в ролі військового - спробувати збити ворожий “шахед”, побути оператором fpv-дрону чи “постріляти” за допомогою симуляторів. Це програмне забезпечення також розробили українські команди”, - сказав т.в.о. директора музею Юрій Кошель.
Симулятори будуть доступні для відвідувачів по вихідних, а симулятор дрона - щосуботи. На них можна буде спробувати «політати», «постріляти» у VR-окулярах під керівництвом інструкторів та працівників музею.
В останні вихідні квітня, 27 і 28 числа, у Саду бажань на ВДНГ відбудеться відкриття оновленого культурного артпростору V'YAVA. Цьогоріч артпростір масштабується і тепер об'єднуватиме не тільки музику, а й інші напрями українського мистецтва. На відкритті лунатиме музика різних жанрів від топових українських артистів.
З нагоди відкриття експонуватимуть роботи трьох українських художників та одного мистецького проєкту. Зокрема, покажуть роботи графіка, живописця й ілюстратора Олексія Ревіки, дослідника українських етнічних візуальних кодів CHIZZ Roman і автора патріотичних муралів Сергія Брильова. Також можна буде побачити картини-історії дружин полеглих Героїв в межах артпроєкту "ЖИВА".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.