Посадовці Укрзалізниці витратили кошти на купівлю елітних автомобілів та нерухомості
Посадовці Укрзалізниці організували схему розкрадання коштів компанії, які виділили на ремонт швидкісного поїзда з Києва до аеропорту Бориспіль. Йдеться про суму в 17 мільйонів гривень. Їм загрожує до 12 років за ґратами. Про це у лютому повідомили в Офісі генерального прокурора України.
За даними слідства, працівники АТ "Укрзалізниця" та регіональної філії "Південно-Західна залізниця" упродовж 2019-2020 років організували схему заволодіння коштами компанії. У змові з посадовцями комерційних структур вони пролобіювали їх перемогу в процедурах відкритих торгів на закупівлю послуг з капітального ремонту обладнання "Бориспільського експреса".
"Посадовці "Укрзалізниці" підписали акти виконаних робіт та перерахували за них оплату приватній компанії. Різницю у сумі 17 284 000 гривень розділили між всіма учасниками схеми, а гроші витратили на купівлю елітних автомобілів та нерухомості. Серед підсудних — два головних інженери, інженер-технолог та заступник директора регіональної філії "Укрзалізниці". Фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі та права обіймати певні посади з конфіскацією майна", - розповіли у Нацполіції України.
При цьому капітальний ремонт обладнання рейкових автобусів PESA здійснили із використанням вживаних запчастин неналежної якості та за цінами, що перевищують ринкові. Таким чином організована група осіб заволоділа коштами АТ "Укрзалізниця" у сумі 17 мільйонів гривень. Надалі ці кошти легалізували, придбавши нерухомість, транспортні засоби та перевівши їх у готівку. На майно обвинувачених наклали арешт. Чотирьох посадовців "Укрзалізниці" обвинувачують у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом та підробленні офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України).
За позовом Волинської обласної прокуратури скасовано реєстрацію права комунальної власності та повернуто державі земельну ділянку, яка перебуває у постійному користуванні АТ "Укрзалізниця". Її площа становить понад 90 га, вартість – 1,5 мільярда гривень.
За даними слідства, у 2020 році Боратинська сільська рада Луцького району неправомірно зареєструвала як комунальну власність землі транспорту, які надано державою у користування Укрзалізниці. Це спричинило ризики для незаконного розпорядження землями, збереження залізничного покриття у належному стані та забезпечення потреб у пасажирських і вантажних перевезеннях. У Господарському суді Волинської області прокурори довели незаконність реєстрації земель державної власності. Суд задовольнив позов прокуратури.
Хто зміг зупинити будівництво ТЦ на території пам'ятки археології. Ольга Рутковська
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.