На подвір'ї в Януковича: в Межигір'ї виявили масштабну фабрику з виробництва контрафактних солодощів та кави

Виробничі лінії було заживлено від електромереж Національного парку "Межигір'я", який було створено лише цього літа під егідою Міндовкілля

Контрафактну продукцію виробляли в Межигір'ї
Обшуки проводилися і в самому Національному парку, де виявили виробничі лінії

Бюро економічної безпеки викрило групу осіб, що використовувала приміщення колишньої резиденції Віктора Януковича в Національному парку Межигір'я для виробництва підробних продуктів харчування. В колишніх технічних приміщеннях резиденції розмістили спеціальне обладнання, на якому виготовляли та фасували солодощі, каву, спеції, какао, вермішель швидкого приготування, жувальну гумку тощо. Самих лише автоматичних ліній з виробництва вилучено 5 штук.

Як повідомляє прес-служба БЕБ, також в ділків було вилучено 20 станків для пакування та нанесення логотипів, 6 ліній для пакування продукції. Під час обшуків, що проводилися у Києві та на території самого Межигір'я, знайшли великі об'єми сировини, з якої виготовляли контрафактну продукцію, а також продукти харчування без документів на них. Загальна вага проукції та сировини для її виробництва склала орієнтовно 200 тонн.

Крім того, за даними БЕБ, підпільні виробничі лінії в Межигір'ї використовували електроенергію, що отримує Національний парк. Слідчі здійснюють досудове розслідування, встановлюють коло причетних та підраховують щомісячний оборот виробництва. Зазначимо, що з літа Національний парк знаходиться у віданні Міндовкілля.

Близько 10 років хазяйнували Самооборонівці

Нагадаємо, що "Межигір'я" - це колишня приватна резиденція Віктора Януковича, що розташована в селі Нові Петрівці Вишгородського району. Після того, як колишній президент втік з країни, резиденцію зайняли активісти Євромайдану, зокрема, відповідальними призначили Самооборону Майдану, а комендантом - Дениса Тарахкотелика.

Довгий час "Межигір'я" існувало в двох паралельних реальностях: фактично на його території хазяйнували "самооборонівці". Але юридично їх там бути не могло. Врешті, 2017-го прокуратура офіційно і тимчасово передала резиденцію організації, створеній майданівцям.

У 2018-му відповідальність за резиденцію було передано новоствореному Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА), що повинно було не лише наглядати, а й заробляти на "Межигір'ї". Інтерес до управління виявляв менеджмент ВДНГ та компанії, близької до екс-помічника опоблоківця Євгена Мураєва.

Втім, активісти продовжували хазяйнувати на території "Межигір'я" і брати гроші за вхід. За даними Дениса Тарахкотелика, парк приносив близько 45 млн грн на рік (кошти витрачалися на утримання резиденції).

Врешті, 14 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила остаточне повернення "Межигір'я" у державну власність. Так, Міндовкілля, якому було передано об'єкт, повідомляло, що резиденція має стати парком-пам'яткою. Також були дані про роботу міжвідомчої групи за участі Мін'юсту, Міндовкілля, МВС, Міноборони, АРМА, НАБУ, Фонду держмайна, Офісу генпрокурора тощо. Вона проводила інвентаризацію на території, вона ж і напрацювала урядовий проєкт закону.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На розі Лобановського і Брожка у Києві облаштували інклюзивний наземний перехід

Лікарня в Броварах матиме постійне живлення завдяки сонячній електростанції

Вимагав хабар у власному антикварному магазині: слідство у справі екс-депутата Київради Трубіцина завершено

У Києві діятиме новий графік відключень світла: можна перевірити свою групу

Пожежа на 200 тисяч доларів: на трасі Київ-Одеса палає Bentley

Український Беверлі-Хіллз: у Козині під Києвом здається елітний маєток, який неможливо побачити стороннім

Через трагедію на канатній дорозі у Києві схожі бізнеси припиняють роботу

Демонтують усі банери: із транспортних розв’язок у Києві зникне зовнішня реклама

Врятувати Житній: для вирішення долі найстарішого ринку Києва створено робочу групу

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube