На обслуговування водограїв Києва витратять понад 3 млн грн: дані Prozorro

Читать на русском

У Шевченківському районі Києва збиралися витратити на утримання фонтанів майже 2 млн грн, проте торги скасували через «відсутність подальшої потреби» у послугах

Читать на русском
фонтан, Київ, тендер
Фонтани у районах запрацюють у травні

У Шевченківському районі Києва збиралися витратити на утримання фонтанів майже 2 млн грн, проте торги скасували через «відсутність подальшої потреби» у послугах

Київрада у 2024 році не планує вмикати найбільші фонтанні комплекси Києва у центрі. Це робиться задля економії, тому що фонтани на Майдані Незалежності та в акваторії Русанівського каналу енергозатратні. Але це не значить, що на них не будуть витрачати кошти. До того ж водограї готують до запуску у 7 районах столиці. Загалом на підтримку та запуск обладнання у 2024 році планують витратити 3,3 млн грн.

Але це ще не остаточна сума, тому що не всі районні філіали «Київзеленбуду» оголосили тендери на обслуговування фонтанів. Серед тих, хто станом на 11 квітня 2024 року ще не розмістив оголошення про конкурси – відділення у Голосіївському, Дніпровському, Подільському та Оболонському районах.

Великі фонтани запускати не будуть у 2024 році.
Великі фонтани запускати не будуть у 2024 році.

 

«У 2024 році, як і в попередні роки під час дії воєнного стану, не вмикатимуть найбільші фонтанні комплекси Києва, що розміщені в центрі. Це рішення обумовлене необхідністю економії, оскільки фонтани на Майдані Незалежності та в акваторії Русанівського каналу є досить енергозатратними», - повідомили у КП «Київводфонд»

Йдеться про 8 масштабних та енергозатратних фонтанних комплексів, що мають потужне насосне обладнання:

  • фонтани «Великий», «Каскадний» і «Малі» на Майдані Незалежності,
  • фонтан «Засновники Києва» на непарній стороні вул. Хрещатик,
  • фонтан «Водяна куля» на Майдані Незалежності (непарна сторона вул. Хрещатик),
  • фонтан «Хрещатик» на вул. Хрещатик, 25,
  • фонтан на вул. Велика Васильківська, 119-121,
  • фонтани в акваторії Русанівського каналу.

«Їхнє обслуговування «Київводфонд» здійснює в поточному режимі, незалежно від того, чи працюють вони. Оскільки водограї мають складну технологічну будову та устаткування», - сказано у повідомленні на сайті Київради.

Проте у 2024 році працюватимуть локальні фонтани, роботу яких забезпечують районні зеленбуди. Вони економніші з погляду споживання електроенергії.

«Загалом у 2024 році на території зелених зон планується запуск 25 фонтанів. Традиційно вони розпочнуть роботу в першій половині травня, а завершать наприкінці вересня», - повідомили у Київводфонді».

Фонтани працюватимуть на таких локаціях:

  • Голосіївський район - сквер імені Івана Федорова (тендер на обслуговування у 2024 році не знайшли);
  • Дніпровський район - парк «Перемога», парк «Аврора» (тендери на обслуговування у 2024 році не знайшли);
  • Дарницький район - парк «Позняки», парк «Партизанської слави» (оголошений тендер на 660 тис. грн);
  • Подільський район - сквер № 1 на Контрактовій площі (біля пам’ятника Петру Сагайдачному), сквер № 2 на Контрактовій площі (фонтан «Самсон»), сквер на площі «Щекавицькій», парк «Куренівський» (тендерів на обслуговування у 2024 році не знайшли);
  • Оболонський район - площа Оболонська, 6, проспект Володимира Івасюка, 2-Д (Сад каменів) (тендерів на обслуговування у 2024 році не знайшли);
  • Святошинський район - парк «Совки» (укладена угода на 57 тис. 343 грн);
  • Шевченківський район - парк ім. Т. Г. Шевченка (3 фонтани), парк «Володимирська гірка» (2 фонтани), парк «Сирецький», сквер «Золотоворітський», сквер «Мюнхенський», сквер ім. Івана Котляревського, сквер біля Оперного театру, сквер №2 на Володимирському проїзді, сквер «Литовський», сквер імені Миколи Макаренка (оголосили торги на 1 млн 905 тис. грн, але згодом тендер скасували через відсутність потреби).

Скільки ще витратять на фонтани

Комунальне підприємство «Плесо» за результатами конкурсу планує укласти угоду на обслуговування фонтану в акваторії озера Райдуга та озера Тельбін. За такі роботи можуть заплатити до 2,3 млн грн. 

Фонтан на озері Тельбін у Києві.
Фонтан на озері Тельбін у Києві.

У квітні 2024 року підрядник має відремонтувати частини водограю, поґрунтувати та пофарбувати конструкцію фонтану. Після цього у травні змонтують підводну кабельну проводку, а вже у червні протестують роботу насосів та перевірять синхронність освітлення та управління хвилями фонтану. У жовтні фонтан мають підготувати до зими.

«За допомогою технологічного понтона демонтувати конструкцію фонтану, маніпулятором транспортувати його на зимове місце зберігання», - йдеться у завданні до тендеру.

Щодо фонтану на озері Райдуга, то тут компанія-переможець конкурсу має провести ревізію автоматики та насосного обладнання та слідкувати за їх справною роботою влітку. Так само у жовтні водограй мають підготувати до холодів.

Фонтан на Русанівці у Києві.
Фонтан на Русанівці у Києві.

 

Спеціальне комунальне підприємство «Київводфонд» ще наприкінці лютого 2024 року підписало угоду на обслуговування фонтанів в акваторії Русанівського каналу. За це підрядник - компанія «ЕНЕРҐО-СЕРВІС» мала отримати 277 тис. 023,60 грн.

На Русанівці у разі потреби мають відремонтувати обладнання 12 фонтанів, виконувати сервісне обслуговування насосного обладнання та проводити ревізію систем автоматизації.

У київському парку "Позняки" запустили світломузичний фонтан

У травні 2023 року в столичному парку «Позняки» запрацював чотириметровий фонтан «Груша». Світломузичний водограй виконує 10 сценаріїв під українські композиції. Під кожну з них підлаштовується робота форсунок та світильників. 

У Києві є співочий фонтан "Груша".
У Києві є співочий фонтан "Груша".

 

Фонтан у парку "Позняки" відкрили ще у 2012 році, проте невдовзі він перестав працювати. Повернення "Груші" відбулося влітку 2022 року. А після капітального ремонту до нього підвели світло та музику.

Інформатор писав, що у Києві на Оболонській набережній запрацював фонтан з підсвіткою і трьома дівчатами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.